Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. yıl dönümünde 81 ilden 81 bayrağı Çanakkale'de buluşturmak üzere hayata geçirilen proje kapsamında Balıkesir’den getirilen Şanlı Bayrağımız Çanakkale’ye ulaştı.

Bayrak ve vatan sevgisi bilincini geliştirmek amacıyla 'Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak' projesi kapsamında Şanlı Bayrağımız Marmara Bölgesinde Edirne’den başlayarak il temsilcileri tarafından sırasıyla; Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya Düzce, Bolu, Bilecik, Yalova, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’ye getirildi.    

Vali İlhami Aktaş’ın katılımı ile Çanakkale Valiliğinde gerçekleştirilen törende Balıkesir’den gelen Muzaffer Uyar şanlı bayrağımızı, Şahsenem Özkan’a teslim etti. 

Vali İlhami Aktaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanan projenin önemine değinerek gençlere teşekkür etti.

Bayram teslim törenine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ile Çanakkale ve Balıkesir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli katıldı.


Kaynak: Haber Merkezi