Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, UMAT Umumi Mağazalar Türk A.Ş, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Borsası ve Trakya Oda ve Borsalarının ortaklığı ile kurulmuş olan Şirketin Genel Kuruluna TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Umat İpsala Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen ve şirket hissedarları katıldı. Genel Kurulda, Çanakkale Ticaret Borsası ve UMAT Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş. Başkanı Kaya Üzen ve Yönetim Kurulu Üyeleri 3 yıllığına yeniden seçilerek güven tazeledi.
 
Seçimli gerçekleşen Genel Kurul Toplantısında Başkanlık Divanında, Toplantı Başkanı Mahmut Kutlucan, oy toplama memuru Burkay Araz, tutanak yazmanı Şadan Giral, ve Bakanlık temsilcisi Uğur Denktaşcı yer aldı. Genel Kurulda öncelikle Şirketin çalışmaları ve projelerinin yer aldığı bir sunum gerçekleştirildi.  Ayrıca 2019-2020 yıllarını içeren yıllık faaliyet raporları sunularak, finansal tablolar görüşülerek müzakere edildi.
 
Toplantı açılışında UMAT İpsala Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen,Genel Kurul’da tüm üyelerin oylarıyla seçilmesinden dolayı tüm üyelere teşekkürlerini sunarak sözlerine başladı. Başkan Üze  “Şirketimizin bugün ulaşmış olduğu başarı için Çok Değerli Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, başta olmak üzere, Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan hanımefendi’ye, emeği geçen siz değerli hissedarlarımıza ve şirket çalışanlarımıza Yönetim Kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
 
Genel Kurulun dilek ve temenniler maddesinde Genel Kurulda yer alan Oda Borsa Başkanları, Başkan Üzen ve Yönetim Kurulu Üyelerine tebriklerini ileterek, hayırlı olması temennisinde bulundular.