İçişleri Bakanlığı, 81 ile "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu genelge gönderdi. Buna göre daha önce açılış saatleri 10:00 olan bazı işyerlerinin düşük, orta ve yüksek risk grubundaki illerde saat 07.00- 20.00 arasında açık olabileceği aktarıldı.

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada; “İlimiz genelinde faaliyet gösteren bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu merkezi, terzi, ayakkabıcı ve benzeri iş yerlerinin çalışma saatleri 07.00-20.00 saatleri arası olarak belirlenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ünal Özcan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile belirlenen, Çanakkale Vali'miz Sayın İlhami Aktaş beyefendinin verdiği bilgi ve talimatıyla, ilimizde market, bakkal, manav, kasap, berber, kuaför, güzellik salonu vb işyerlerimizin bu sabah itibariyle, açılış saatleri sabah 07,akşam 20 olarak uygulanacaktır. Tüm Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı olsun. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.