Eceabat ilçesinde çevre yolu üzerinde mezarlık karşısında yer alan Küçük Sanayi Sitesi’nin yenilenmesi için adım atıldı.
 
27 Şubat’ta temeli atılan Eceabat Küçük Sanayi Sitesi’nin açılışında konuşan Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, “Rabbime şükürler olsun ki Küçük Sanayi Sitesi'nin temelini atmak nasip oldu. Eceabat’ımıza ve değerli esnafımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Eceabat Küçük Sanayi Sitesi’nin önceden planlanan projelendirilen eski yerine yapılması, bölgede ulaşım ve ticari aktivitelerin canlanması ve esnafın aynı çatı altında toplanması açısından büyük önem taşıyor.
 
Şehrin gelişmesine katkı sağlayacak, özellikle el emeği ile üretim yapan esnaf ile sokak aralarında dağınık çalışan esnafın modern bir çatı altında toplanmasına olanak sağlayacak olan Eceabat Küçük Sanayi Sitesi Projesi sürecinde bürokratik engellerin aşıldığını kaydeden Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli İşte Çanakkale Gazetesi’ne verdiği bilgide, “Yıllardır bekleyen Eceabat Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili sorunumuzu AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’a iletmiştik. Hazineye ait olan arazi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın öncülüğü ve Kemal Dokuz’un katkılarıyla kooperatife tahsis edildi. Konuyla AK Parti Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu da ilgilendi. Alan Başkanlığı’nın özel kanunu var, plan ve revizyonu söz konusu. Bu konuda katkı sağlayan vekillerimize ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanımız İsmail Kaşdemir’e de teşekkür ederiz” dedi.

“Sokak aralarında çalışmak zorunda kalan sanayi esnafı kalmayacak”
“Memleketimizin yıllardır aşılamayan sorunlarından birini teşkil eden Eceabat Küçük Sanayi Sitesi’nin önündeki engeller kalkıyor” diyen Başkan Saim Zileli, “Eceabat Küçük Sanayi Sitesinin önceden planlanan projelendirilen eski yerine yapılması, ulaşım ve ticari aktivitelerin canlanması açısından uygundur. Bu nedenle yönetim ve halkımızın ortak görüşleri alınarak aynı yerine yapılması ve bir an önce başlanması için bütün belediye imkanları seferber edilecektir” dedi. Eceabat Küçük Sanayi Sitesi Projesi’nin hayata geçirilmesiyle birlikte şehrin modernleşeceğini, çarpık yapılanmanın düzeleceğini, sosyal yaşamın dengeye gireceğini ifade eden Başkan Saim Zileli, “Sokak aralarında çalışmak zorunda olan sanayi esnafı bir arada olacak. Gürültünün ve şikayetlerin önüne geçilecek. Onun dışında el emeği ile çalışan ve üretim yapan işçiler de kendine yer edinecek.  Tadilat dosyamız Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca uygun görülmüş, tüm hukuki engeller ortadan kalkmıştır.

Özel Haber: Mine Tarım