İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı Parti Sözcüsü Buran Kunt, Geçtiğimiz Hafta gerçekleştirilen İYİ Parti 2’inci Olağan Kurultaynın ardından yaptığı yazılı açıklama ile bir değerlendirmede bulundu.

Ekonomik Sıkıntılar, dövizdeki artış gibi bir çok konuya da değinen Parti Sözcüsü Burak Kunt “Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen İYİ Parti 2’inci Olağan Kurultayını değerlendiren   İYİ Parti Çanakkale İl Başkanlığı Parti Sözcüsü Buran Kunt, yaptığı yazılı açıklamada ilk olarak ekonomik sıkıntılara değinerek “Zor bir dönemin içerisinde başlayan eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize ve öğrenci velilerimize hayırlı olmasını dilerken aynı zamanda kolaylıklar getirmesini de temenni ediyoruz. Değiştirilen sınav tarihleri, yap boz haline gelen eğitim sistemi, öğrenci sayısını hesaplayamadıkları için çöken EBA sistemi... Belirsizlikler ile yönetilen bir ülkenin içerisinde çocuklarının geleceğini tayin etmeye çalışan anne ve babaların işinin çok zor olduğunu biliyor ve hepsine bu zorlu yolda İYİ Parti ailesi olarak kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Ekonomi Ciddi Yaralıdır
Açıklamasının devamında Ekonomik sıkıntılara da değinen  Parti Sözcüsü Burak Kunt “Ülke ekonomisinin günden günde daha kötüye gittiğini gördüğümüz bu günlerde bağımsız olmaktan çok uzak olan Merkez Bankası’nın gösterdiği geç reaksiyonun maliyeti maalesef ki ülkemize ve milletimize çok ağırdır. Sayın Cumhurbaşkan’ımızın Karadeniz’deki doğalgaz rezervini müjdelediği o günden bugüne kadar, dolar kurundaki artış maalesef ki daha çıkarmadığımız rezervin üçte birinden fazlasına mal olmuştur. Çok acil bir şekilde yapısal reformları hayata geçirmemiz gerektiğini vurgulamak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın damadına karşı olan hassasiyetlerini ve yumuşak karnını anlayabiliyoruz. Lakin bu milletin bu denli kötü ve lakayt bir ekonomi yönetiminden çok daha iyisini hak ettiğini kendilerine hatırlatmak isteriz. Şayet damat bakan ile yola devam edilecek ise acilen bir bilim kurulu da ekonomi için kurulmalı, bu bilim kurulunun tıpkı sağlık alanında olduğu gibi ülke ekonomisi için tavsiyeleri dikkat ile dinlenmelidir. Üzülerek belirtmek istiyoruz ki pandemi ile boğuşan vatandaşımızın aynı zamanda ekonomisi de çok ciddi yaralıdır. Pandemi sürecinde çok iyi görüldüğü üzere bilime, bilgiye ve liyakate önem verildiğinde ve de verilmediğindeki sonuçlar mühimdir. Olası bir seçim senaryosunda Cumhurbaşkanı adaylığı için vatandaşın ne kalbinde ne de oy pusulasında karşılığı olmayan, mevcuttan bir fark yaratmayacak olan isimleri ısıtıp ısıtıp milletin karşısına çıkaranlara tekrar hatırlatmak isteriz: İYİ Parti olarak bu oyunu bir kere bozduk, bu millet için tekrar bozmaktan asla çekinmeyiz” dedi. 

Millet Bizi Çağırıyor
İYİ Parti Kongresine de değinen Kunt “İYİ Parti olarak geçtiğimiz pazar günü 2. Olağan kurultayımızı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Katılan delegelerimizin tamamının oyunu alarak Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener tekrar seçilmiştir. İYİ Parti teşkilatları ile Sayın Genel Başkanımızın liderliğinde bu yolu beraber yürümekten büyük bir gurur duyuyoruz. Yoğun bir katılım ve başvuru olan Genel İdare Kurulu seçimlerinde ise, güçlü ve önemli bir çok ismin arasında, hatta önünde, 13.sıradan seçilen Sayın Rıdvan Uz şehrimizi bir kez daha gururlandırmıştır. Çanakkale İYİ Parti ailesi olarak kendisine geçmişte olduğu gibi bu dönem de başarılı bir görev süresi diliyoruz.  İcra etmek için, milleti muktedir kılmak için oy istedikleri ve 18 yıldır oturdukları iktidar koltuğunu maalesef ki icra makamı olmaktan çıkaran, mağduriyet makamı haline çeviren iktidar partisinin oturduğu koltuğun sorumluluklarını hatırlatmak isteriz. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiğinde doları düşüreceğini, ekonomiyi uçuracağını, FETÖ’nün dibini kazıyacağını söyleyen iktidar maalesef ki milletin kendisine verdiği sorumluluğu unutmuştur. Sorumluluklarını unutanlara karşı milletimizin ferasetinin ne kadar yüksek olduğu yakın tarihten bellidir. O ferasete de, bu millete de sonuna kadar güveniyor, 2. Olağan kurultayımızın tüm memleketimize hayırlı olmasını diliyor ve İYİ Parti ailesi olarak hep bir ağızdan; “Millet Bizi Çağırıyor” diyoruz” dedi.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi