80 bin metrekare proje alanı bulunan Lampsakos'tan Lapseki'ye Projesi ve Millet Bahçesi Sahil Düzenlemesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
 
Son yıllarda gösterdiği değişim ile bölgenin parlayan yıldızı olan Lapseki Belediyesi’nin projeleri arasında yer alan Lampsakos'tan Lapseki'ye Sahil Kordon Projesi zemin tesviye çalışmaları başta olmak üzere yapılan çalışmalar neticesinde  kordon ile iç içe olan ve Lapseki’nin simgesi haline gelen  Sahil Camii, doğal güzelliğinin bozulmaması kaydıyla eskiye nazaran daha şık ve görsel anlamda daha modern bir görünümle ilçeye yakışır bir cazibe merkezi haline gelecek.
 
Proje ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, “15 Temmuz Şehitler Parkı'ndan 1915 Çanakkale Köprüsü'ne doğru yaklaşık 40 bin metrekarelik alanda sadece deniz kenarına taş alanları yapıldı. O alanımız inşallah millet bahçesi olacak. O alanı bakanlık yapacak ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza hediye edilecek. Devamında ise çeşitli etkinlik alanları ile kafeterya, çocuk oyun alanları, seyir terası, yeşil alanların olacağı ve bu alanda ise her türlü etkinlik yapılabilecek bir alan devamında halı saha, voleybol, basketbol sahası, tenis kortu ve diğer spor alanları hemen yanında güzel görünümlü bir yel değirmeni, devamında ise halk plajı yapılacak.
Sahilin tamamında yürüyüş ve bisiklet yolu tamamlandı, vatandaşlarımız şu an kullanıyorlar. Sahilde ayrıca yapımı devam eden ve 20 metre genişliğinde yol olacak ve bu yolun altyapısı tamamlandı. Bulunduğumuz alana bir de gençlik merkezi yapıyoruz. Projesi bitti, muhtemelen Ekim ayı sonunda başlar diye düşünüyorum. Gençlik merkezinin içinde çok güzel bir kütüphane var. Hemen yan tarafına ise 100 çocukluk kreş yapılacak. Kısacası bu alandaki proje tamamlandığında her geçen gün değişen ve gelişen ilçemize çok şey katacağını düşünüyorum. Lampsakos'tan Lapseki'ye Projesi bölgenin yıldızı olacak” dedi.
 
Dilvin Altıkardeş