Okul ve kreşlerin açılması nedeni ile Çanakkale Belediyesi bünyesinde hizmet veren Cevatpaşa ve Barbaros Atam Kreş ile Çocuk Kültür Merkezi eğitmenlerine yönelik Koronavirüs eğitimi gerçekleştirildi.
 
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener tarafından gerçekleştirilen eğitime Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Canan Ergun, Kreş ve Çocuk Kültür Evi sorumluları ile eğitmenler katıldı.
 
Prof. Dr. Şener, Koronavirüs salgını süreci hakkında verdiği bilgilerin yanı sıra salgının nasıl yayıldığı ve yayılmasını engellemek amacı ile alınması gereken önlemleri anlattı. Eğitmenlerin kendilerini nasıl koruması gerektiği hakkında da bilgiler veren Şener, eğitimcilerin sorularını da yanıtladı. Eğitim sonunda verdiği bilgiler nedeni ile Şener'e teşekkürlerini ileten Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, geleneksel Çanakkale Seramiği taktim etti.
 


Kaynak: İHA