Bu yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında dünyanın her yerinde kutlanan, Avrupa Komisyonu girişimi ile kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden Avrupa Spor Haftası etkinlikleri Çanakkale ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.
 
Çanakkale Kordon Golf Çay Bahçesi önünden Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü ile başlayan Avrupa Spor Haftası etkinliğine; Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Belediye Başkan Vekili Mehmet İrfan Mutluay, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Naim Makas, Gençlik ve Spor İl Müdür V. Sedat Bektaş, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve çok sayıda sporcu katıldı.
 
Kordon Çağlar Kaynak Semt Sahasında devam eden Avrupa Spor Haftası etkinliğinde bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Hakan Savran, Avrupa Spor Haftası ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.
 
Avrupa Spor Haftası etkinliği; Halk Oyunları İl Temsilciliğinin halk oyunları gösterisi ve sporcuların jimnastik ile taekwondo gösterilerinin ardından sona erdi.
 


Kaynak: Haber Merkezi