Çanakkale Belediyesine bağlı Cevatpaşa ve Barbaros Ata’m Kreşlerde yeni eğitim öğretim dönemi kapsamında yüz yüze eğitimler başladı. Kreşlerde, içinde bulunduğumuz pandemi sürecine yönelik gerekli tüm tedbirler alınıyor.
 
Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgın hastalık sürecinde ülke genelinde olduğu gibi Ata’m Kreşlerde de eğitim faaliyetlerine uzun bir süredir ara verilmişti. Bir dönem çeşitli faaliyetlerle uzaktan eğitimin sürdürüldüğü Ata’m Kreşlerde yeni dönem itibariyle yüz yüze eğitimler de başladı. Salgın hastalık sürecinde halk sağlığına yönelik sürdürülen genel tedbirlerin yanı sıra Cevatpaşa ve Barbaros Ata’m Kreşlerde bu dönem için yeni kayıt alınmazken, geçtiğimiz yıllardan kaydı bulunan öğrencilerin eğitimlerine devam etmesi amaçlandı. Salgın hastalık riskine yönelik yarı kapasite ile hizmet veren Ata’m Kreşlerde gerekli tüm tedbirler de sıkı bir şekilde uygulanıyor.
 
Kreş binalarında düzenli aralıklarla sürdürülen kapsamlı dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarının yanı sıra, çocuklar da binalara sosyal mesafe kuralları çerçevesinde giriş yapıyorlar. Öğrencilerin kapı girişinde ateş ölçümleri yapılırken, bunun yanı sıra kreşe geldikleri kıyafetlerin de değiştirilerek sınıflarına giriş yapmaları sağlanıyor. Öğrenciler, günü kendi sınıf ve gruplarıyla geçirirken, kişisel temizlik ve hijyenlerine de büyük önem veriliyor.
 
Haber Merkezi
 


Kaynak: Haber Merkezi