Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası İl Kadın Girişimciler Kurulu koordinatörlüğünde, Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Anne-Baba Okulu Eğitim Semineri yine büyük bir ilgi gördü.

ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Anne-Baba Okulu Eğitim Seminerine, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek, Kurul Üyeleri, genel Sekreter Sema Sandal ve çok sayıda ebeveyn katıldı. Anne-Baba Okulu Eğitim Seminerini gerçekleştiren Uzman Psikolog Dr. Serhan Doğan; “Özellikle 0-6 yaş arası çocuklarda anne ve babanın rolü, çocuğun gelecekte sergileyeceği davranışların alt yapısını oluşturuyor. Anne sütü çocuğun gelişiminde ne kadar önem arz ediyorsa, çocuklarımıza özelikle bilincinin açık olduğu 6 yaşa kadar olan dönemde ebeveynleri tarafından sergilenen davranışlar da bir o kadar önemli. Çocukla sadece arkadaş olma yöntemi ileride disiplin konusunda önemli sorunlara sebep olabiliyor. Bu dönemde herkes üstlenmesi gereken rolü iyi bilir ve ona göre davranırsa o kadar az sorun ile karşılaşılır.” ifadelerine yer verdi.

Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek; “Anne-Baba Okulu Eğitim Semineri bizim sosyal sorumluluk projemiz. Gittiğimiz ilçelerde ebeveynlerin büyük ilgisi ile karşılaştık. Hocamız ebeveynlerimizin genel ve özel sorularını mümkün olduğu kadar yalın bir dille cevaplamaya çalıştı. Ebeveynlere dokunmak bizim için çok önemli, 1 Aralık 2019 Pazar günü saat 14.00’da Gökçeada’da ebeveynlerimizle buluşacağız. Anne-Baba Okulu Eğitim Semineri’ne gösterilen ilgi faaliyetimizin ne kadar isabetli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Katılım sağlayan tüm ebeveynlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.
Eğitime katılan Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu; “Çok keyif alarak dinlediğim bir eğitim oldu. Annelik sıfatı ile katıldığım bu etkinlik bir süreliğine de olsa yoğun iş tempomuzdan bizi alarak kendi çocukluğumuza götürdü, doğrularımızı, yanlışlarımızı, eksiklerimizi ebeveyn olarak değerlendirmemizi sağladı. Aldığım en değerli sertifikalardan biri oldu. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odamıza ve Kadın Girişimcilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Anne-Baba Okulu Eğitim Semineri, katılımcıların sorularının yanıtlanarak sertifika verilmesiyle sona erdi.

 


Kaynak: Haber Merkezi