Reklam

“Ezine OSB tarım ürünlerinde vizyon değişimi sağlayacak”

Çanakkale İl Ekonomik Toplantısı Çanakkale'nin ekonomik potansiyelini değerlendirmek, önemli yatırımlar ve desteklemeler konularında kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişarede bulunmak amacıyla Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.  

811 0
“Ezine OSB tarım ürünlerinde vizyon değişimi sağlayacak”

Çanakkale İl Ekonomik Toplantısı Çanakkale’nin ekonomik potansiyelini değerlendirmek, önemli yatırımlar ve desteklemeler konularında kamu, özel sektör, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişarede bulunmak amacıyla Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı.
 
ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nun katıldığı toplantıda; Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Çanakkale Kruvaziyer Liman Projesi ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen, Sanayi Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve İşletmelerde Stratejik Yapılanma Mali Destek Programı hakkında katılımcılara bilgi verildi.
 
“EZİNE GIDA İHTİSAS OSB ELEKTRİK ANA HATTI YAPIM ALTYAPI PROJESİNİN ORTAĞIYIZ”
 
Başkan Semizoğlu toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlimizin 1915 Çanakkale Köprüsü’nden sonraki en büyük yatırımı Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’dir. 91 sanayi parselinden oluşan bu yatırım, bölgemizin öncelikli sektörü olan tarım ürünlerinde büyük vizyon değişimi sağlayacağını düşünüyoruz. İlk tohumları Odamız tarafından atılan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin şimdi de Güney Marmara Kalkınma Ajansı Sanayi Altyapısının Geliştirilmesinin Mali Destek Programı’na elektrik ana hattı yapım projesinde ortak olduk. Projenin yazım ve yürütülmesi gibi tüm aşamalarında hjer türlü desteği vereceğiz. Odamız tarafından yürütülmekte olan gıda ve ağaç ürünleri sektörüne yönelik iki UR-GE Projesi, firmalarımızın rekabet gücünde ve yurt dışı alternatif pazarlara erişimlerinde büyük fark yarattı. Benzer şekilde hizmet sektöründe döviz kazandırıcı faaliyetlerde rekabet gücümüzün arttırılmasına yönelik HİSER Projesini de yakında hayata geçireceğiz” dedi.
 
“ODAMIZI BÖLGEMİZİN DIŞ TİCARET DESTEK NOKTASI HALİNE GETİRECEĞİZ”
 
“Odamız bünyesinde kurduğumuz dış ticaret destek birimimizin üyelerimize daha nitelikli hizmet verebilmesi amacıyla, teknik ve eğitim alt yapısının oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapmak amacıyla Güney Marmara Kalkınma Ajansına bir proje daha sunacağız” diyen Semizoğlu, “Bu proje ile üyelerimiz odamız bünyesinde yurtdışı pazar araştırmalarını ücretsiz olarak odamız kanallarını kullanarak yapabilme ve dış ticarette üst düzey uygulamalı eğitimler erişimi sağlanacak. Dış ticaretle ilgili akıllı eğitim salonları oluşturacağız. Bölgemizin her alanda rekabet gücünü ve ekonomik kalkınmışlık seviyesini arttıracağız” şeklinde konuştu.         

 


Kaynak: Haber Merkezi

Etiketler; #ezine #osb
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.