Reklam

ZEKİ MÜREN ANISINA

Hakikaten millet olarak vefalı insanlarız.

1103 0

Necdet Kurt

Necdet Kurt

Hakikaten millet olarak vefalı insanlarız. Her zaman memnuniyetimi bir Türk ve Müslüman anne baba tarafından dünya ya gelmişim son derece memnunum. 24 Eylül 2020 Perşembe akşamı saat 21.00-22.15 arası Zeki Müren anısına TRT müzikte 75 dakikalık yalnız Zeki Müren güfte ve bestelerinden meydana gelmiş eserleri zamanımızın en değerli ses ve saz üstadları tarafından icra edildi. Allah’ın dediği bizim nasihatlarımızı dinleyenlere bizden kalıcı bir sevgi ve güzellik verilir. Eserleri okuyan bayanlar son derece güzel ve sempatik (öyle bayrama güzel değiller yüzünü yıkadın güzellik aktı gitti yok) beyleri de Hollywood artistlerini kıskandıracak derece yakışıklı centilmendiler. Evet Zeki Müren kendini sanata ayırmış memleketimizin en çaresizlik dönemlerinde çevirdiği filmler yazlık sinemalara insanlar akın akın gidiyorlardı. Hiç bıkmadan usanmadan son derece kaliteli güfte ve besteler ile ve kendi tavsiye ettiği giyimleriyle izleyicilerinin karşısına çıkarak sanatını son ana kadar devam ettirmiştir. Ancak ne var ki normal bir insanken kullandığı kortizonlu ilaçlar sayesinde fil hastalığına tutularak seyircilerinden ayrı düşüp inzivaya çekilmiştir. 24 Eylül 1996 gecesi Bozcaada da hanımın dayısının evinde Savaş Ay’ın sunduğu bir programda görüntülendi. TV ekranlarından ölümü de naklen yayınlandı. Ayakları o vücudu taşımıyordu ve tebessüm ederek ölümü de naklen değerli seyircilerinden ayrıldı. Ben doktoru bu ilaçları nasıl verir diye düşünmüştüm. Ama sağ iken yayınlanan bir programda sağ ayak parmağı arasında bir çatlak meydana geldiği çok acı duyduğu seyircilerinden ayrı kalmamak için sonuç ne olursa olsun profesöründen bu ilacı mutlaka kendi önerdiğidir.
Dünya da en güzel ve makbul ibadetin sözün güzelini söyleme ibadeti olduğunu kimsenin itiraz etmeyeceği bir örnek. 2012 yılından itibaren ÇASEMDER (Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emekliler Derneği) korosuna dahil oldum. Koro çalışmalarımızı Şef Osman Erkan ve başkan Ulviye Çalıdağ tarafından evvela eski ordu pazarı daha sonra Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi salonlarında devan ederken Hakim Erdem Bilici de çalışmalara da dahil oldu. 5 Haziran 2014 Perşembe gecesi saat 20.30’da Süleyman Demirel Konferans salonundaki konserde sayın Hakim Erdem Bilici Zeki Müren’in şarkısını solo olarak okudu. ‘’Gece kirpikli kadın aşkıma siyah bakma / zaten yakanlar yakmış bir alevde sen yakma’’  beyaz papatyalar tak at o siyah gülleri / sensiz nefes alamam beni bana bırakma / zaten yakanlar yakmış bir alevde sen yakma şarkısını okudu ve kısa bir müddet sonra Yargıtay üyeliğine seçilerek aramızdan ayrıldığıdır. Her zaman sözün güzelini söyleyenlere selam olsun bilhassa siyasiler bilerek sözün iyi olmayanını söyleyerek siyasette asla geçit olmayacağıdır.         
 


Etiketler; #necdet kurt
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Merve312 - 16.10.2020 15:08:03
Yazılarınızı ilgiyle takip ediyoruz.