Diş hekimleri saldırıyı kınadı

Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nde görev yapan Hamdi Gören’e gerçekleştirilen bıçaklı saldırıyı kınamak ve sağlıkta şiddete bir kez daha dur demek amacıyla Çanakkale Diş hekimleri Odası tarafından açıklama yapıldı.

2046 0
Diş hekimleri saldırıyı kınadı

Çanakkale Diş Hekimleri Odası Başkanı Süleyman Sami Doğangün, Bursa'da gerçekleşen olayı üzüntü ve endişe ile öğrendiklerini belirterek, “Sağlık kuruluşlarının girişindeki güvenlik önlemlerinin ivedilikle artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sıradan bir AVM’ye bile bıçakla veya silahla asla girilemezken hastane girişlerinde bu konuda hiçbir önlemin olmadığını üzülerek görmekteyiz” dedi.
Konuşmasına devam eden Başkan Doğangün , “Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan şiddet dili, hekimlerin üzerindeki hasta yükünü arttıran performans sistemi, hekimleri itibarsızlaştırışı ve hastayla karşı karşıya getiren söylemler nedeniyle sağlıkta şiddet vakaları son yıllarda inanılmaz boyutta artmıştır. Dün, Bursa Ağız Diş Sağlığı Hastanesi’nden, üzülerek bir sağlıkta şiddet haberi daha almış bulunmaktayız. Bu vahim olayda yaralanan meslektaşımız Hamdi Gören’e acil şifalar diliyoruz. Meslek örgütlerinin sağlıkta şiddet ile ilgili hazırladığı çalışmaları Sağlık Bakanlığı’nın dikkate almasını ve önleyici uygulamaları bu yönde düzenlemesini umuyoruz. Ayrıca, tüm bunların gerçekleşmesini ve sağlıkta şiddetin son bulmasını Çanakkale Diş hekimleri Odası olarak diliyoruz. Sağlık kuruluşlarının girişindeki güvenlik önlemlerinin ivedilikle artırılması gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü sıradan bir AVM’ye bile bıçakla veya silahla asla girilemezken, hastane girişlerinde bu konuda hiçbir önlemin olmadığını üzülerek görmekteyiz” dedi.

Altuğ Acer
 
 


Etiketler; #diş #hekim
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.