“Mecliste grubu bulunmayan partiler yaşamasın mı?”

Çanakkale Sebze ve Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği (ÇASEMKO) Başkanı ve Demokratik Sol Parti Çeşme Belediye Başkan Adayı Ufuk Cankaya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile AKP Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider'in ÇASİAD'ın programında bir araya gelmesi ve diğer adayların programa ça

3194
“Mecliste grubu bulunmayan partiler yaşamasın mı?”


Çanakkale Sebze ve Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği (ÇASEMKO) Başkanı ve Demokratik Sol Parti Çeşme Belediye Başkan Adayı Ufuk Cankaya, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile AKP Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider'in ÇASİAD'ın programında bir araya gelmesi ve diğer adayların programa çağrılmaması ile ilgili bir kınama gönderdiğini açıkladı.

Çanakkale’deki başkan adaylarının demokratik şartlarda yarışmadığını dile getiren Cankaya, adayların kendilerini ifade etme fırsatı bulmasının önüne geçildiğini ve adaylık sürecinin sağlıklı işlemediğini ifade etti. Bu şartlarda mevcut belediye başkanının değişmesinin çok zor olduğunu söyleyen Cankaya, “Mecliste grubu bulunmayan partiler yaşamasınlar mı? Sadece meclis içerisinde mi bu iş halledilecek?” dedi. Demokratik Sol Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Aydeniz Taşova ise korku ve endişe nedeniyle kendilerine cephe alındığını söyleyerek, gösterilen davranışın çirkin olduğunu belirtti. İnsanların Demokratik Sol Parti’yi bir çıkış noktası olarak gördüklerini de vurgulayan Taşova, “Diğer partiler korku içinde. Korkunun ecele bir faydası yok” şeklinde konuştu.

MECLİSTE GRUBU BULUNMAYAN PARTİLER YAŞAMASINLAR MI?”
Çanakkale Sebze ve Meyve Komisyoncular ve Tüccarlar Derneği (ÇASEMKO) Başkanı ve Demokratik Sol Parti Çeşme Belediye Başkan Adayı Ufuk Cankaya, Çanakkale’de DSP Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Aydeniz Taşova’yı desteklediklerini ancak önlerinin bilinçli olarak kesildiğini ifade ederek,  “Aydeniz Bey’e elimizden geldiğince destek veriyoruz. Ancak buradaki süreç çok sağlıklı işlemiyor. Geçen akşamki toplantıda ÇASİAD’ta sadece iki aday vardı. Ben oraya bir kınama gönderdim. O kınamaya cevap olarak da sadece mecliste grubu bulunan partilerin adaylarını çağırdıklarını söylediler. Mecliste grubu bulunmayan partiler yaşamasınlar mı? Aday olmasınlar mı? Sadece meclis içerisinde mi bu iş halledilecek? Bu çok saçma bir gerekçeydi. Buradaki adaylık süreci, başkanlık yarışı çok eşit şartlarda devam etmiyor. Aslında şartların eşit olması da çok doğru değil. Eşitlik yerine demokrasi gerekiyor. Demokrasilerde eşitlik olmaz. Şartlar eşittir. Hiçbir şekilde durumlar eşitlenmiyor görüldüğü gibi. Buradaki iki adayın dışındaki adaylar zor bir süreçten geçecek. Çünkü bu adaylar kendilerini ifade etme fırsatı bulamıyorlar. Tek tek halka inmeleri gerekiyor. Bu da çok zor bir durum. Adayları zorluklar bekliyor” ifadelerini kullandı.

“RANT PEŞİNDE KOŞANLAR KORKU İÇİNDE”
Demokratik Sol Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Aydeniz Taşova ise, “İnsanlarımız gerçeklerin farkına vardı. Halkımız dürüst siyaset istiyor. Bir çıkış noktası olarak Demokratik Sol Parti’nin bir çıkış noktası olduğunu farkında vardı halkımız. Rantın peşinde koşan ve rantın koltuğunu bırakmak istemeyenler telaş içinde. AK Partilisi, Cumhuriyet Halk Partilisi, İYİ Partilisi korkmaya başladı. Korkunun da ecele bir faydası yok. Bize yapılan ayıp. Biz bunu görüyoruz. Bu çirkin. Bu ayrımcılık” şeklinde konuştu.

Özel Haber: Seda Atan
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Emre Ergamalı669 - 04.03.2019 22:17:23
Meclisteki siyasi partiler 2002 yolından bu yana maalesef görsel ve yazılı basında, yurttaşa aralarında anlaşamıyor görünüyorlar; perde arkasında ise kol kola yola devam etmekteler. Gözün aydın Türkiye, Ak Güvercin Geliyor??