“Olmaz O İş!” (VİDEO)

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Çanakkale Müteahhitler Birliği ile bir araya gelerek projelerini ve sektördeki gelişmeleri paylaştı.  Toplantının en önemli konusu yabancılara konut satışına izin verilip verilmeyeceği oldu. Başkan Gökhan konuya son noktayı koyara

1224
“Olmaz O İş!” (VİDEO)
VİDEO HABER


Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Çanakkale Müteahhitler Birliği ile bir araya gelerek projelerini ve sektördeki gelişmeleri paylaştı.  Toplantının en önemli konusu yabancılara konut satışına izin verilip verilmeyeceği oldu. Başkan Gökhan konuya son noktayı koyarak, “ Son görüşmede AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ‘Olmaz o iş’ dedi. Onun için yabancıya konut hayalinizi biraz daha erteleyiniz” dedi.

Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural da “81 ilin 78’inde satış izni var, biz zenci miyiz kardeşim? Bizim hatamız siyasileri doğru düzgün seçememek mi, bunu söyleyin ya. İnşaat sektörüne bu memleketin siyasileri eziyet çektiriyor,  Buna CHP’li iki vekil ile AK Partili iki vekil de dâhil” diyerek istihdam konusuna değindi ve “Bu fatura kime kesilecek, hep beraber dost meclisindeyiz, söyler misiniz?” dedi.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Çanakkale Müteahhitler Birliği Başkanı Hakan Vural ve üyeler ile bir araya gelerek projelerini ve sektördeki gelişmeleri paylaştı.   Toplantının en önemli konusu yabancıya konut satışı oldu. Uzun zamandır kentli müteahhitlerin gözlerini çevirdiği konuya AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un  ‘Olmaz o iş’ dediğini ifade eden Başkan Gökhan yabancılara konut satışı konusunun bir süre daha askıya alındığını bildirdi.

“YABANCIYA MÜLK SATMIYORUZ AMA BANKAYA TARLA SATIYORUZ”
Kredisini ödeyemeyen çiftçinin tarlasına bankaların el koyduğunu açıklayarak söze başlayan Başkan Gökhan, “Yabancıya arsa ve tarla satışına karşıyım. Stratejik bölge olduğumuz için konut satışına da izin verilmiyor. Şimdi çelişki var. Ziraat Bankasından kredi kullanamayan çiftçi, özel bankalardan kredi kullanıyor. Çiftçiye tarım kredisi veren özel bankalar var. Çoğu çiftçi de bu krediyi ödeyemiyor. O tarlalara banka el koyuyor. Bankalar genelde ya yabancı ya da yabancı ortaklı. Yabancıya mülk satmıyoruz ama tarla satıyoruz. Kötü niyet arıyorsak, buna bakalım.  Artık stratejik bölge diye bir şey kalmadı. Adamlar nokta atışı ile uydudan sizin olduğunuz yere ateş edebiliyor, sizi oturduğu yerden dinleyebiliyor. Peki, neden buna izin verilmiyor?” dedi.

“YABANCIYA KONUT HAYALİNİZİ BİRAZ DAHA ERTELEYİNİZ”
“Vatan toprağını sattılar diyeceğiz diye önergeyi bizden bekliyorlar” diyerek sözlerine devam eden Başkan Gökhan “CHP’li vekiller bu konuya destek veriyor. İzini iktidar verecek. İktidar da diyor ki CHP versin.  Siz bize vatan toprağı sattınız dersiniz. Biz açıkça diyoruz zaten.  Dedik ki, dört milletvekili ortak önerge verelim. Cumhurbaşkanlığına arz edelim. O da tamam derse, bitsin bu iş.  Tamam dediler. Sonra ses çıkmadı. Vazgeçmişler. Geçtiğimiz günlerde bir program da karşımda Milletvekili Bülent Turan ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş var, yanımda Vekilimiz Özgür Ceylan var. Bülent Bey’e döndüm sordum,  Sayın Vekilim imza verdiniz mi dedim. Hayır dedi.  Neden dedim. Siz verin önergeyi. Sonra vatanı sattınız dersiniz dedi. Biz söylüyoruz önerge verelim diye neden sonra böyle yapalım dedim. Önergeyi versinler, onay verelim dedi. Bu olayın tabiatına ters.  Son olarak Numan Kurtulmuş ‘Olmaz bu iş’ dedi. Onun için yabancıya konut hayalinizi biraz daha erteleyiniz” dedi.

“AVM YOK UÇAK YOK ARAP BURAYA GELMEZ”
Yabancıya konut satışı konusunda Çanakkale’den konut alacak kesimin Ortadoğulu Araplar olması halinde kentlinin tepkisi konusunda ne düşündüğü sorulan Birlik Başkanı Hakan Vural, “Yabancıya konut satışı neden bir tane Arap’a odaklanır bunu anlamıyorum.  Yurtdışına yabancıya konut satışı konusuna en hazırlıklı firmalardan biri benim.  Çanakkale Arap’lara konut satılamayacak tek yer. Şöyle ki, Çanakkale’nin bir buçuk AVM’si var, uçağı yok.  Ulaşılabilir değil.  Araplar AVM’ye beş on adım mesafede yaşamak istiyor. ÇASİAD Başkanlığı döneminde Sayın Valimle Avustralya’ya gitmiştik.  Orada oranın en büyük bankasının Yönetim Kurulu Başkanı ile oturduk. Dedik ki, Anzak’ları içeren devre mülk kuracağız. Kaç para ise vereyim dedi.  Biz bütün dünyaya satılabilir bir coğrafyamız varken niye Arap’a takılalım? Hani engin demokrasi, hoşgörü. Bu insanları neden ötekileştiriyoruz.  Sonuçta bunlar da ciddi gelir. İstanbul’da bir sürü Arap ticareti aktif tutuyor.  Maalesef Çanakkale onlar için uygun değil. Keşke gelseler” dedi.

“BUNUN SEÇİMLERE YANSIMASINI SEVGİLİ SİYASİLER GÖREBİLİYOR MU?”
  Zor durumda kalarak işçi çıkarmak zorunda kalacaklarını sözlerine ekleyen Vural, “Seçime girerken hepimiz istihdam diyoruz.  Sadece benim işletmemde üç haneli bir sayıda personel çalışıyordu. Şu an iki hanedeyiz.  Benim işten çıkaracağım personel sayısı 200 civarı olur. 200 çarpı 4 800 kişinin rızkı benim işletmemden sebepleniyor. Biz müteahhitler belki 8-10 bin kişiyi işletmesinden azat ediyor. Bunun seçimlere yansımasını sevgili siyasiler görebiliyor mu?  Böyle bir dünya var mı, bizim mücadelemiz bunların evine aş götürmesi. Biz takılmışız Arap gelecek, Ugandalı gelecek. Yok, böyle bir dünya. 81 ilin 78’inde satış izni var, biz zenci miyiz kardeşim? Bizim hatamız siyasileri doğru düzgün seçememek mi, bunu söyleyin ya.  İnşaat sektörüne bu memleketin siyasileri eziyet çektiriyor,  Buna CHP’li iki vekil ile AK Parti’li iki vekil de dâhil. Bugün Başkan Gökhan geldi. Bize düşüncelerini açık yüreklilik ile ifade etti. Haftaya Ayhan Gider geldiğinde ona da soracağım. Bizim gönlümüz eli dolu gelene açık. Ama eli boş gelene, bize Arap muhabbeti yapana gönlümüz kapalı. Kendi işletmelerimizi kapattığımız gibi. Bu fatura kime kesilecek, hep beraber dost meclisindeyiz, söyler misiniz?” dedi.

“ÇANAKKALE’DE KÖPRÜBAŞINA GİDİN BAKALIM KAÇ AFGAN VAR?”
 Son olarak söz alan Başkan Gökhan kaçak göçmenleri vurgulayarak, “Buraya konut satışı başladığı zaman cahiller, ya da ortalıkta sorun çıkaracak insanlar gelmeyecek.   Onların kordonda görünüyor olması bizi rahatsız etmez ben memnun olurum, bizim yaşantımızı görüp onlar da çağdaş yaşama dönerler. Çanakkale’de böyle bir şehir var, herkes mutlu der. Çoğunluk biziz, onlar bize uyar, biz onlara değil. Ben bu korkulara taraf değilim. Çanakkale’de köprübaşına gidin bakalım kaç Afgan var. Rahatsız oluyor muyuz? Bu kentte sorun çıkarmadıktan sonra herkesin başımız üstünde yeri var” dedi.

Dilek Akşen
 
 Etiketler; #ülgür gökhan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.