“1 Nisan’da başkan olarak yanınızdayım”

AK Parti Çanakkale Belediye Başkanı Adayı Ayhan Gider, Büyük Truva Hotel’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle kahvaltılı basın toplantısı düzenledi.

323
“1 Nisan’da başkan olarak yanınızdayım”

 
 
AK Parti Çanakkale Belediye Başkanı Adayı Ayhan Gider, Büyük Truva Hotel’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Gider, Çanakkale için bugüne kadar yaptıklarının ortada olduğunu, bundan sonraki aşamada da genç ve tecrübeli ekipleriyle projeler üreterek kentin ihtiyaçlarına nokta atışı yapacaklarını belirtti.
Çanakkale’nin en büyük sorununun trafik ve ulaşım olduğunu da belirten Gider, 130 bin nüfuslu kentin bir metropol olmadığını bu nedenle trafik olmaması gerektiğini belirterek, “Çanakkale’de 31 Mart seçimleri için en büyük iddiamız bu. Trafik anlamında Çanakkale’yi rahatlatacağız” dedi. Seçimleri kazanacağına inandığını söyleyen Gider, “1 Nisan’da Belediye Başkanı sıfatıyla sizinle konuşacağımızı düşünüyorum” dedi.
 
“ÇANAKKALE’YE HİZMET İÇİN BULUŞTUK”
AK Parti Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, konuşmasına 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ne dair düşüncelerini ileterek başlayarak, “Gazetecilerle buluşmadığımız alan kalmadı. Vekil olarak konuştuk, genel sekreter olarak konuştuk, şu anda da belediye başkan adayı olarak sizlerin karşısındayız. Görevlerimizin tamamında da Çanakkale’ye hizmet için buluştuk. İnşallah bundan sonraki çalışmalarda da sizlerle birlikte devam edeceğiz. Basının ne kadar büyük bir sektör olduğunu sabah gördük. Bunlar eminim küçümsenemeyecek bir ölçek. Bu sayı ne kadar artarsa halkın doğru haber alma özgürlüğü de o kadar artacak demektir. Bir yerde tekel oluştuğu zaman orada kısıtlılık vardır. Bu akil bir insanın isteyeceği bir durum değildir. Dolayısıyla bunun çokluğundan yerilmek değil, erinmek gerektiğini düşünüyorum. Çanakkale’nin bu anlamda diğer taşra illerine göre çok ileri komutta olduğunu ben biliyorum. Umuyorum ki genç arkadaşlarımız da tecrübeli arkadaşlarımızın izinde halkımızın haber alma özgürlüğünü ve halkımızın doğru haber alma özgürlüğünü sağlayacağınızı biliyorum. Bu vesileyle tekrar gazeteciler gününüzü kutluyorum” dedi.
 “İNANMASAM NEDEN ADAY ÇIKAYIM?”
Bir gazetecinin bu seçim sonrasında belediye başkanı olarak çıkacağınıza inanıyor musunuz? Karşınızda çok güçlü bir rakip var. 16 yıldır Belediye Başkanı. Bu seçimi kazanacağınıza inanıyor musunuz? sorusu üzerine yanıt veren Gider, “1 Nisanda Belediye Başkanı sıfatıyla sizinle konuşacağımızı düşünüyorum. İnanmasam neden aday çıkayım? Öyle bir şey olabilir mi? dedi.

“ÖNCEKİ DÖNEMLERDE YAŞADIKLARIMIZ ORTADA”

‘Bir diğer basın mensubunun, bugün burada bütün gazeteci arkadaşlarımız burada. Mevlana gibi herkesi toplamışsınız. Bu çok önemli bir başarı. Aynısını mevcut belediye başkanı yapmıyor. Geçtiğimiz gün düzenlediği toplantıya ayrımcılık yaptı ve kimseyi birçok gazeteciyi de çağırmadı ’sözlerini de yanıtlayan Gider, “Nisandan sonra da biz hep birlikte toplanmaya devam edeceğiz. Bizim yapımızı biliyorsunuz. Bunu çok detaylı açıklamama gerek yok. Kamuda bulunduğunuz görevler sizin kişilik olarak düşündüklerinizden farklıdır. Benim Ayhan Gider olarak sevdiğim ya da sevmediğim insanlar olabilir. Ancak genel sekreter olarak, vekil olarak ya da belediye başkanı olarak sevmediğim insanlar sadece görevleriyle sınırlı olabilir. O zamandan beri beni tanıyan, takip eden insanlar şahitlik edecektir. Ben sevmediğim insanın da haklı davasında yanında olurum. En yakın dostumun dahi cezai işlemi olduğunda bundan da tereddüt etmem. Dolayısıyla benim yapım bu. Karakterim bu. Bunu bugün, yarın, dün olarak sınıflamanın anlamı yok. Belki de bu seçimde en rahat olduğum konu bu. Çünkü kendimi şöyleyim böyleyim diye anlatmaya hacet yok. Daha önceki dönemlerde yaşadıklarımız ortada” ifadelerini kullandı.

“TRAFİĞİN SIKIŞIK OLMA LÜKSÜ YOK”
Şu anda Çanakkale’nin en büyük sorununu ne olarak görüyorsunuz sorusu üzerine ise Gider, “Çanakkale’nin en büyük sorunu sıkışıklık. 130 bin nüfuslu bir yerde trafik sıkışmaz. Burası metropol değil, megapol değil. Burası daha yeni yeni büyüyen 130 bin nüfuslu bir yer. Böyle bir yerde trafik sıkışmaz, sıkışamaz. Öyle bir lüksü yok. Birinin trafiği sıkıştırıyor olması lazım. Toplu ulaşım hatlarını çözmeyerek, parsel artıklarına bile katlar vererek, binalar vererek bu sıkışıklığı arttırıyor olması lazım. Çanakkale’de bizim 31 Mart seçimleri için en büyük iddiamız bu. Biz Çanakkale’yi rahatlatacağız. Çanakkale’yi yürüyerek ve bisikletle gezilebilir bir şehir haline getireceğiz. Bunun dışındaki sorunlar zaten çözülür ama önce insanları burada rahat yaşatabilmemiz lazım” ifadelerini kullandı. 

“ÇOK ACİL İMAR PLANLARINI GENİŞLETECEĞİZ”
Mevcut yerleşim yerinde mevcudun üzerinde bir santim dahi imar artışı yapmayacağız diyen Gider,  “Çanakkale’nin geliştiği bölgeler belli. İntepe’den Özbey’e kadar bir gelişme aksı var. Belediyeyi aldığımız gibi çok acil imar planlarını genişleteceğiz ve Çanakkale’nin nüfusu 200 bin olduğu zaman hangi bölgede yapılaşma başlayacak, 300 bin olduğu zaman hangi bölgede yapılaşma başlayacak, 500 bin olduğu zaman hangi bölgede başlayacağını şimdiden belli edeceğiz. Bunun faydasını yarın öbür gün hiçbir arazi sahibi belediye başkanı bende olsam başkası da olsa onun önünden geçmek zorunda kalmayacak. Devletler böyle idare edilirse adildir. Devletler böyle idare edilirse verimlidir” şeklinde konuştu.

Haber: Seda Atan

 
 


Etiketler; #nisan
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.