Reklam

Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü açıldı

 Çanakkale Bahçeşehir Koleji Kampüsü, 26’ncı yılında 128’inci okulla,  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi Ve Fen Lisesi Kademeleri İle eğitim öğretime başladı.

1159
Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsü açıldı

Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde anaokulundan itibaren uyguladığı STEM+A eğitimiyle geleceğe hazır bir nesil yetiştiren Bahçeşehir Kolejinin Çanakkale Kampüsü’nde, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sarıcaeli Yerleşkesi içinde toplam 43 bin 975 metrekare alanda; 54 sınıf, 1272 öğrenci kapasiteli, 350 kişilik konferans salonu, 558 metrekare kapalı spor salonu, STEM, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları, resim, müzik, görsel sanatlar derslikleri bulunuyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sarıcaeli Yerleşkesi içerisinde bulunan Bahçeşehir Koleji Çanakkale Kampüsünün açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, Bahçeşehir Koleji yöneticileri ile çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.
Saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. Müzik dinletisinin ardından açılış konuşmalarına geçildi.

“ YÜZDE 17’YE VARAN ORANLA BÜTÇEMİZDEN EN ÇOK YATIRIM ALAN KALEMİMİZ EĞİTİM”
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan yaptığı açılış konuşmasında, “Milletlerin tarih sahnesinde bağımsızlığını sağlayan en temel etken, eğitim kalitesidir. Bireyin gelişmesini, sosyalleşmesini, toplumsal, kültürel medeniyet değerlerini kazanmasını sağlayan en önemli etken eğitim. Ülkelerin gelişmişlik kriterlerinin en önemli belirleyicisi yine eğitimdir. Ekonomik kalkınmanın en net göstergesi eğitim kalitesidir. Bugün, çok kıymetli bir eserin açılışı için beraberiz. Eğitim, değerini yitirmeyen, tabiri yerindeyse boşa gitmeyen en kıymetli yatırımdır. Yunanı, Hinti, modern batıyı tabii ki öğrenip, bunun yanında büyük bir özgüvenle ışık doğudan yükselir diyecek özgüven sahibi gençlerin yetişmesi için bu tarz yatırımların şehrimizde olması en büyük hedefimiz, niyetimiz.  250 bin şehidimize yan bakan, burun kıvıran değil, tam aksine gurur, onur duyan, onların yolunda yürümekte şeref duyan bir gençlik en büyük hedefimiz. Yaklaşık 100 yıllık Cumhuriyetimiz içerisinde eğitim kalitesini hep tartışıldı, her dönem farklı veriler masaya yatırıldı. Bu 100 yıl içerisinde hiçbir dönem eğitimimiz bütçemizden en çok pay alan kalem olmadı. Fakat son yıllarda yüzde 17’ye varan oranla bütçemizden en çok yatırım alan kalemimiz, ana başlığımız eğitimimiz oldu. Bunu artarak devam ettirmek geleceğe ilişkin iddiamızı ortaya koymak en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu

“EĞİTİM MESELESİNİ TÜRKİYE MESELESİ OLARAK GÖRÜYORUZ”
Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, “Çanakkale de doğusundan, batısına kaliteli eğitim için çalıştığımız şehirlerden biri olacak. Biz eğitimde yaptığımız her işi Türkiye meselesi olarak görüyoruz. Türkiye’nin gelecek projesi olarak görüyoruz. Neden, çünkü dünyada ileriye doğru, iyiye doğru, gelişmeye doğru yapılan her işin altında iyi bir eğitim planlaması, iyi eğitim için yapılan iyi bir yol planı ve bunun için çalışan, bunun için uğraşan herkes, devletinden hükümetine, hükümetinden vatandaşına, öğretmeninden velisine bu işe emek veren herkes var. Ama maalesef bunun tersi durumlarda bunu başaramayan, nitelikli eğitimle, yeni nesillerini yetiştirmeyen ülkelerde de hem sosyal hem ekonomik hem siyasi birçok problemle yüzleşme gerçeği var. Bu nedenle 51 yıldır Türkiye’ye hizmet eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak, biz eğitim meselesini Türkiye meselesi olarak görüyoruz. Ve eğitime yaptığımız her yatırımı, eğitim için attığımız her adımı da Türkiye’nin gelecek projesine bir katkı olarak görüyoruz” dedi.

“BU TOPRAKLAR BİNLERCE FİDAN YETİŞTİRECEK”
Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, “Bu topraklar binlerce fidan verdi ama şimdi binlerce fidan yetiştirecek. Çanakkale'deki bu kampüsümüzün, Türkiye'nin en iyi kampüslerimizden biri olması sebebiyle ayrıca gurur duyuyoruz. Tabii bir diğer özelliği de üniversitemizin hemen yanı başında olması. Bizler, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyız. 51 yılı geride bıraktık. 51 yıldır eğitim-öğretim ile uğraşıyoruz. Türkiye'nin şu anda hemen hemen her noktasında varız. Türkiye'nin her noktasında 240 kampüs olarak varız. Sadece gelişmiş illerde değil, doğudan batıya, güneyden kuzeye her yerde varız. Edirne'den Iğdır'a kadar varız. Kars'a kadar varız, Doğubeyazıt'a kadar varız. Sinop'tan Antakya'ya kadar varız. Her yerde varız.  Türkiye’de bütün çocuklar kaliteli eğitim hakkına sahiptir. Hatta bütün dünya çocukları iyi eğitim hakkına sahiptir. En önemli ilkemiz ve düşüncemiz bu. Onun için de kaliteli eğitimi Türkiye'nin her noktasına götürmeye çalışıyoruz ”dedi.
Açılış konuşmaları sonrası protokol heyeti toplu şekilde kurdele keserek kampüsün açılışını yaptı ve sınıfları gezerek incelemelerde bulundu. Kampüs içinde inceleme ve gezi sırasında veliler de çocukları ile tüm sınıfları gezerek, yetkililerden detaylı bilgi aldı.

Seda Atan

 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.