20 bin 685 kadının elinden tuttular

Yediden yetmişe Çanakkaleli kadınlar, Çanakkale Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara büyük ilgi gösteriyor.

593
20 bin 685 kadının elinden tuttular

Spordan müziğe sanattan teknolojiye kadar çok çeşitli alanlarda açılan kurslar ara vermeden devam ediyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, “2018 yılı boyunca 1. 547 kurs açtık.   Çok çeşitli alanlarda açılan bu kurslarda 30 Bin 307 kursiyer aktif katılım gösterdi.  Tam 20 Bin 685 kursiyerimiz de kadın. Bu gerçekten bizim için bir gurur kaynağı” dedi.

Çanakkaleli kadınların aktif sosyal yaşama katılmasında rol oynayan Çanakkale Halk Eğitim Merkezi çok çeşitli alanlarda açtığı kurslar ile yola büyüyerek devam ediyor. 2018 yılı boyunca yirmi binden fazla kadının elinden tutan merkez bünyesinde Girişimcilikte Önce Kadın projesi de hayata geçirilmeye başlanıyor. Böylece merkez bünyesinde üretilen ürünler öncekadin.gov.tr adresinden satışa sunularak kadınlar da ekonomik olarak kalkınma sağlayacak.

“BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Çanakkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yasemin Şenol, “2018 yılı boyunca 1. 547 kurs açtık.   Çok çeşitli alanlarda açılan bu kurslarda 30 Bin 307 kursiyer aktif katılım gösterdi.  Tam 20 Bin 685 kursiyerimiz de kadın. Bu gerçekten bizim için bir gurur kaynağı.  Gencinden yaşlısına 20 Binden fazla kadın ile ele ele tutarak bir yol yürüdük, ürettik.  Üretime kadınların da katıldığı bir ülke hepimizin hayali idi, artık bu gerçek oldu. Kadınlar ile daha güçlüyüz” dedi.
Girişimcilikte Önce Kadın projesini de hayata geçirmeye hazırlanan Müdür Yasemin Şenol müdürlük bünyesinde çeşitli alanlarda görev yapan 110 usta öğreticiye proje hakkında bilgi verdi.
Proje ile el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmak amaçlanıyor.

“51 KURSİYER KADIN BAŞVURUDA BULUNDU”
Milli Eğitim Bakanlığı (Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü), Türkiye Bilişim Vakfı ve Türkiye Vodafone Vakfı işbirliği ile yapılan Girişimcilikte Önce Kadı Projesi kapsamında açıklamada bulunan Müdür Şenol, “Girişimcilikte Önce Kadın projesi, daha önce 20 pilot ilde ilerliyordu.  Artık tüm illerde hayata geçiyor. Kadınlarımız müdürlük bünyesinde ürettikleri ürünleri öncekadin.gov.tr adresinde satışa çıkaracak. Kadınlara destek olmak isteyenler, hediyelik eşya almak isteyenler o siteden alışveriş yaparak kadınlara destek olabilir. Şu ana kadar 51 kursiyerimiz başvuruda bulundu” dedi.
Özel Haber: Dilek Akşen
 
 
 
 


Etiketler; #bin #685 #kadın
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.