“Güvenlik Görevlisi Geliyor”

Barışkent ve Özgürkent site sakinlerinin Özgürlük Parkı’nın hemen karşısındaki piknik alanının kullanımı konusunda yaşadıkları sıkıntılar Belediye Meclisi Kasım ayı Meclis Toplantısında gündem maddesi olmadan encümen kararı ile çözüldü.

922
“Güvenlik Görevlisi Geliyor”

Konunun çözüme kavuşması için belediyeye şikâyet dilekçesi veren mahalle sakinlerinin sorunları encümen kararı ile çözüldü. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, alınan kararları Kasım Ayı Meclis Toplantısında kamuoyuna duyurdu. Özgürlük Parkı’nın karşısında bulunan yeşil alanda mangal yakmak yasaklandı. Alan tel örgü ile çevrilecek, güvenlik görevlisi olacak. Mangal yakmak isteyen kentliler Hobi Bahçeleri yanındaki yerleşimden uzak piknik alanını kullanacak.
Çanakkale Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında konuşmasına bu konu ile başlayan AK Parti Meclis Başkanı Tülay Ömercioğlu, “Esenler Mahalle Meclis Başkanımız yana yakıla beni aradı.  Esenlerdeki site sakinlerinin sıkıntılarından bahsetti. Toplantı yapacaklarını dile getirdi. Zaten bir basın açıklaması yaptılar. Alkol, park yeri, mangal, gibi konularda sıkıntılarını dile getirdiler. Konunun meclis gündemine taşınmasını ve sorunun çözülmesini istiyorlar. Esenler Mahalle’miz bu kadar yakarışa geçmiş. Bu üzücü bir olay.  Sorun çözülür ancak Çanakkale’de hava almak isteyen, piknik yapmak isteyen insanlarımız da var. Güzelyalı ve Dardanos’a buna benzer alanlar oluşturduk.  Biz Çanakkale’mizde mesirelik alan yaratmadık. Kimsenin rahatsız olmayacağı mesirelik alanların kazandırılmasını grup olarak talep ediyoruz. Çanakkale binalara boğuldu. Mangal yakacak alan bulalım” dedi.

“ESENLER PİKNİK ALANINA KÜTÜPHANE DE YAPACAĞIZ”
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan encümen kararı ile sorunun çözüldüğünü ifade ederek, “O alan yıllar önce kötü bir alandı. Biz onu sonradan piknik alanı olarak aldık. Piknik alanına ihtiyaç var denmişti. Zaman içerisinde işler değişti.  Olay piknikten çıktı başka yerlere geldi. Alkol duvarları aşılma noktasına geldi. Başka işler de olmaya başladı. Ben bunu kim yapıyor bilmem ama benim hemşerim böyle yapmamalı. Yönetmelikler ile bu iş çözülmedi. Dün sabah gittik, liseli öğrenciler alanda yemek yiyordu. İş akşamdan sonra sapıtıyor. Bunu bir iki ikaz ettik ama çözülmedi. Kimseyi suçlamak istemiyorum ama biraz da kolluk kuvvetleri harekete geçmeli idi, denetim olmamış. Bu şikâyetleri göz önüne aldık.  Encümen tarafından piknik alanında ateş yakılması yasaklandı. Mangal ve benzeri duman çıkartacak şekilde piknik yapılamayacak. Ancak insanlar ellerinde torbayla malzemelerini getirip akşam kapanış saatine kadar piknik yapabilirler. Hava karardığında alan kapanacak. Orada bir güvenlik görevlisi olacak. Bu akşamdan itibaren orada mangal söz konusu değil. Şu andan itibaren orada zabıta görev yapıyor. Müzik yapılması, etrafa rahatsızlık verecek şekilde gürültü yapılması yasaklandı. Bu kararlar önümüzdeki haftalardan itibaren uygulamaya geçirilecek. Kararlar gereği alana tel örgü yapacağız. Kapı açılış kapanış saati belli olacak. Sonuç itibari ile içeride mangal ve duman üretecek herhangi bir aracın sokulması engellenecek. Oraya bir çocuk kütüphanesi de yapacağız. Biz de zaten yer arıyorduk, denk geldi.  Orada bir peyzaj çalışması da yapacağız. Hemşerilerimiz ile oturup konuştuk, karara vardık. Akşam saat 7-8 sularında da kapanacak. Mangal yakmak isteyen kentlilerimiz Hobi Bahçeleri yanındaki yerleşimden uzak piknik alanımızı kullanabilirler. Piknik alanımız var, orada ocaklarımız da var. Orada yerleşim de yok” dedi.

 Dilek Akşen
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.