Reklam

“OSB EZİNE BÖLGE PROJESİDİR”

Çanakkale’nin mega projelerinden olan ve tamamlandığında Çanakkale çiftçisinin yüzünü güldürecek olan Ezine Gıda OSB’de çiftçiler işletme sahibi olarak piyasaya girip, aracısız bir şekilde mallarını satabilecekler.  

325
“OSB EZİNE BÖLGE PROJESİDİR”

“Üretici malını ilk elden pazarlayacak”
Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, yapılan düzenlemenin tarımı daha iyi noktalara taşıyarak hareketlendireceğine inandıklarını dile getirerek, sanayicinin üreticiden direkt aracısız mal almasının önünün açıldığını ifade etti. Üreticinin attığı her adımın aslında tüketiciyi besleyen adımlar olduğunun altını çizen Kaya, “Üretici ürettiği malı direkt ilk elden getirip pazarlayabilecek. Bu bir bölge projesidir. Bölgemizdeki üreticilerin ürettikleri ürünün satış noktasında daha iyi pazarlayabilecekleri bir merkez haline getirmeyi planlamışlardır. Tüketicilerimiz de daha sağlıklı gıda ile OSB’den çıkan ürünler sayesinde buluşmaya başlayacaktır” ifadelerini kullandı.
“TÜKETİCİMİZİN ATTIĞI HER ADIM ÜRETİCİMİZ İÇİN DE ATILMIŞTIR”
Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya yaptığı açıklamada, “Ezine Gıda OSB’si, yaklaşık 90-91 tane parselden oluşan ve Çanakkale’miz için de etrafımızdaki iller için de bölgemiz için de ciddi şekilde tarımı hareketlendirecek, tarımı daha iyi noktalara taşıyacak bir tarım kuruluşudur. Biz bunu tarım fabrikalarının bir arada olduğu bir alan olarak görüyoruz. Bunun altyapı çalışmaları bitti. Artık yukarıda parselasyon çalışmalarına geçildi. Ak Parti Grup Başkanvekili Sayın Bülent Turan da burada oluşacak işletmelerin öneminden bahsetmiş ve bu işletmelerin üreticiye ne gibi faydaları olacağını anlatmaya çalışmış. Biz burada ürünlerimizi daha kolay satacağımızı düşünüyoruz. Yani OSB sayesinde önce o ilçedeki üreticiler daha sonra Çanakkale ilindeki üreticilerimizi ve daha sonra yine komşu illerimizdekileri ilgilendirecek bir durumdur. Bu bir bölge projesidir. Daha sonra etrafımızdaki şehirlerdeki üreticilerin ürettikleri ürünleri burada pazarlayabilecekleri bir alan olarak görebiliriz. Bölgemizdeki üreticilerin ürettikleri ürünün satış noktasında daha iyi pazarlayabilecekleri bir merkez haline getirmeyi planlamışlardır. Aracı noktasına girince orada sanayiciler olacak. O sanayicilere de üretici ürettiği malı direkt il elden getirip pazarlayabilecektir. Sanayicinin üreticiden mal alabilmesinin kıymetinden bahsetmeye çalışmış. Evet bu kıymetli bir şey. Önemli ve özel bir şey. Bunu biz Çanakkale’de başarabilirsek bu tarzda uygulamaların ülkenin başka bölgelerinde de bu tarzda yaptırımlarda öne çıkarılacağını düşünüyoruz. İnşallah bu iyi niyetle geliştirilmiş açıklamalar ve iyi niyetle geliştirilmiş projeden gerekli verimi alırız. İnşallah bu iyi niyetli projenin iyi niyetli temennilerle birlikte çok iyi noktalara gelmesini arzu ediyoruz. Birkaç yıl sonra orada bacalar tütmeye başlar. Ve üreticimiz de ürettiği ürünler için rahat bir ortamda memnun olacakları fiyatlarda satış gerçekleştirirler. Tüketicilerimiz de rahat eder. Üreticimizin attığı her adım aslında tüketicimiz için de atılmış bir adımdır. Tüketicilerimiz de daha sağlıklı gıda ile OSB’den çıkan ürünler sayesinde buluşmaya başlayacaktır” şeklinde konuştu.

Özel Haber: Seda Atan
 


Etiketler; #OSB
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.