“YERLİ ÜRETİM ARTAR”

 Tüketiciyi ve yerli malı korumak amacıyla mal satışlarında, ürünün ülke içinde dolaşımına olumlu etki edecek yerli malı etiketi uygulamasına geçildi. Buna göre perakende olarak satışa sunulan mal veya hizmetlere ilişkin etiket, tarife ve fiyat listelerinde, malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm

9226
 “YERLİ ÜRETİM ARTAR”

Tüketiciyi ve yerli malı korumak amacıyla mal satışlarında, ürünün ülke içinde dolaşımına olumlu etki edecek yerli malı etiketi uygulamasına geçildi. Buna göre perakende olarak satışa sunulan mal veya hizmetlere ilişkin etiket, tarife ve fiyat listelerinde, malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve birim fiyatının belirtilmesi zorunlu olacak.

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, yerli üretimi teşvik eden uygulamaların iç pazarı canlandırarak üreticiyi teşvik edeceğini, ithal ürünlere mecbur kalınmadıkça başvurulmaması gerektiğini belirterek çiftçinin refahını destekleyen her türlü çalışmanın arkasında olacaklarını söyledi. Kaya, “Yerli üretimin satışının artması demek iç piyasada ürünlerin daha fazla satılması anlamına geldiği için yerli üretimin market raflarında ön plana çıkartılarak satışının arttırılması gayet olumlu bir gelişmedir. Bunun yerli üretime ciddi şekilde enerji yaratacağını ve yerli üretimi daha da fazlalaştıracağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
“YERLİ ÜRETİMDE CİDDİ ŞEKİLDE ENERJİ YARATIR”
Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, yerli üretimin iç pazarda olumlu bir etki yaratacağını dile getirerek, “Yerli üretimin satışının artması demek iç piyasada üretim yapan tüccarların ürünlerinin daha fazla satılması anlamına geldiği için yerli üretimin market raflarında ön plana çıkartılarak satışının arttırılması gayet olumlu bir gelişmedir. Yerli üretimi olan ürünlerin pazarda tüketilmesini her zaman istiyoruz. En kötüsü üreticinin kazanamaz duruma gelmesidir diyebiliriz. Bunun yerli üretime ciddi şekilde bir enerji yaratacağını ve yerli üretimi daha da fazlalaştıracağını düşünüyorum. İç piyasayı canlandıracak. İnşallah hayırlısı olur. Eğer ki iç piyasada üretimi olan ürünlerde bir denge yoksa, piyasaya sunulan ürün yerleşiminde üretici açısından da tüketici açısından da ortada memnun edici fiyatlar varsa ithal ürünlerin zaten taraftarı değiliz. Biz çiftçimizin, üreticimizin kazanmasını, onların yararına olmasını istiyoruz. Çiftçimiz her şeyin ötesinde çok değerli işler, değerli kazanımlar yapmaktadır. Bu ülke için çalışmaktadır. Onların refahı, onların iyiliği toplumuzu da mutlu edecektir. Bu nedenle yerli malını ve üreticiyi destekleyen her türlü çalışmanın arkasındayız” şeklinde konuştu.
Özel Haber: Seda Atan
 


Etiketler; #İsmail Kaya
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.