“Yerel medyanın gücüne güveniyoruz”

İYİ Parti’nin yerel seçim çalışmaları kapsamında oluşturduğu “İyilik Kervanı Yolda” oluşumu Çanakkale’ye geldi. İYİ Parti’nin Milletvekilleri ve Kurucular Kurulu Üyeleri Çanakkale İl Başkanlığı’nda basın açıklaması yaptı.

2884
“Yerel medyanın gücüne güveniyoruz”

“İyilik Kervanı Yolda” oluşumu İYİ Parti İl Binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasına, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Akalın, Genel Başkan Danışmanı Meltem Ünal Erzen, Genel İdare Kurulu Üyesi Sinem Uludamar, Genel İdare Kurulu Üyesi Cevat Saraç katıldı.
Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan tarafından yapılan açıklamada şu başlıklara vurgu yapıldı.

“SAHANIN NABZINI TUTUYORUZ”
“Dün geceyi uykusuz geçirmiş biri olarak Çanakkale İl Başkanlığı’na girdiğimde enerjiden oldukça etkilendim. Uyku kalmadı. Partimizin İyilik Kervanı Yolda adı altında yapmış olduğu çalışmanın ikinci durağındayız. Bu gezinin iki tane amacı var. Bir tanesi, teşkilatlarımız ile seçimden sonra buluşamadık. Tatiller girdi ve hazırlıklar oldu, teşkilatlarımızla buluşamadık. Tekrar sizlerle bir araya gelmek ve yerel seçim öncesi sahanın nabzını tutmaktır. Bu gezilerde tutulan raporlar Genel Merkeze iletiliyor.

“KAPININ KİLİDİ HIRSIZA TESLİM EDİLDİ”
“Bu arada Meclis açıldı. Meclis açılınca Türkiye’nin gündemi ekonomi ile başlayıp farklı mecralara sürüklendi. Bana göre Türkiye’nin şu anda gündemdeki meselesi ekonomi gibi gözükse de ciddi anlamda kapının kilidi hırsıza teslim edildi. Ekonomi ile ilgili bir sürü sıkıntımız var. Bütün bunların çözümleri ile ilgili bilen, bilmeyen, uzman, uzman olmayan bir sürü kişi fikir belirtiyor. Gerçek anlamda bu işi objektif bir gözle bakan bir unsur var. Türkiye’de bu krizin sebebi ekonomi değil. Ekonomide yapılan bunca yanlışlara rağmen, ekonomi krizin ana sebebi değildir. Bu krizin ana sebebi Türkiye’nin sürüklenmek istendiği adaletin, hukukun olmadığı bir sistemin varlığıdır. Buna Başkanlık Sistemi diyorlar. Türkiye emperyalist ülkelere teslim edilmek için uygulanan bir senaryonun içerisindedir.”

“UCUBE SİSTEM”
“Başkanlık sisteminin uygulanış stillerine baktığımızda Dünya’daki örneklerin dışında bir manzara ile karşı karşıyayız. Kanun yapma yetkisini elinde bulunduran meclisin, denetleme yetkisi yok. Meclisin denetleme mekanizmasını yok eden bir uygulama devam ediyor. Son beş yıldır bu rejim değişikliği ile beraber Sayıştay raporları mecliste incelenmiyor. Mecliste milletvekillerinin muhatapları yok. Yetkisi olanın sorumluluğu yok, sorumluluğu olanın yetkisi yok. Bu sistem böyle ucube bir sistemdir.”

“ÇANAKKALE’YE GELİRKEN, YEREL MEDYAYA GÜVENEREK GELDİK”
Tespitim şu ki, Türkiye bu gördüğü kötü rüyadan uyanmazsa bu sistemin tahribatını hep birlikte yaşayacağız. Bunları anlatmak için yollara düştük. Medya bizleri yok sayıyor. Bizlere ekranlarını karartıp, sayfalarını açmıyor. Yerel medya bu konuda merkez medyaya göre biraz daha özgür. Çanakkale’ye gelirken, yerel medyaya güvenerek geldik, sesimizi duyuracaklarını düşünüyoruz.”
 İYİ Parti İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasına katılan kurucular kurulu üyeleri ve Milletvekilleri yerel seçimlerden önce başlatılan çalışma kapsamında kentte bir dizi ziyarete katılacaklar.
 
Dilek Akşen
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.