“Sınırlarımız peşmergelere açıldığında ülkeyi CHP mi yönetiyordu?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gültekin Yıldız’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasına cevap verdi.

5459
“Sınırlarımız peşmergelere açıldığında ülkeyi CHP mi yönetiyordu?”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, “AKP Çanakkale Merkez İçe Başkanı Gültekin Yıldız’ın 9 Şubat tarihinde yaptığı, “İmar artık Çanakkale Belediye Meclisi’nin ana gündemi olmaktan çıkmalıdır. Barbaros Mahallesi Kıyı Düzenlemesi adıyla meclise gelen imar düzenlemesi adrese teslimdir. Adres de AKFA'dır” sözlerine cevap verdi. CHP’nin terör örgütleriyle adının yan yana geçmesinden duyulan rahatsızlığı da dile getiren Uyanık, “Kimse Cumhuriyet Halk Partisi’ni teröre destek vermekle itham edemez. Kimse CHP’ ye mensup bir belediye başkanını ve milletvekilini terörle ilişkilendiren açıklamalarda bulunamaz. Sınırlarımız peşmergelere açıldığında ülkeyi CHP mi yönetiyordu?”” dedi.  
 ‘’ İMAR KONUSU ZATEN ÇANAKKALE BELEDİYE MECLİSİNİN HİÇBİR ZAMAN ANA GÜNDEMİ OLMAMIŞTIR ’’
İmar konusunun hiçbir zaman Çanakkale Belediye Meclisi’nin ana gündemi olmadığını ifade eden CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, “Çanakkale Belediye Meclisi, Çanakkale halkının yereldeki tüm hizmetlerinden sorumludur. Kaldı ki bu hizmetleri yerine getirirken de Çanakkale halkının tüm hassasiyetlerini gözetmekte, insan odaklı bir anlayışla hareket etmektedir. İmar konusu da bu hizmetlerden sadece biridir. İmar Komisyonu toplantısında söz konusu düzenleme AKP’li meclis üyesinin de katılımıyla oy birliğiyle kabul edilmiş ve meclise sunulmuştur. Meclisteki oylama da ise AKP’li üye komisyonda kabul verdiği düzenlemeye mecliste çekimser kalmıştır. Düzenleme oy çokluğuyla meclisten geçmiştir. Grup Başkanvekilimiz Sn. Adnan Güler’in ve İl Başkanımız İsmet Güneşhan’ın bu düzenleme ile ilgili açıklama yapmasına ve kamuoyunu aydınlatmasına rağmen AKP’li yöneticilerin her seferinde bunu gündeme taşıması, gelecek adına siyasi rant sağlama çabasından öte bir şey ifade etmemektedir. Bu bile AKP’li yöneticilerin Çanakkale’de siyaset üretme konusunda ne kadar yetersiz kaldıklarının göstergesidir. Çanakkale Belediyesi Çanakkale’yi hiçbir zaman hiçbir gruba ‘’parsel parsel ‘’ satmamış, Çanakkale’nin siluetini gökdelenlere boğmamış, Çanakkale ‘ye hiçbir zaman  ihanet etmemiş, kandırılmamış, aldatılmamış ve af dileyecek bir duruma düşmemiştir” dedi. 
‘’ RANT DEYİNCE, ÇANAKKALE’DEKİ KANYAK FABRİKASINI HATIRLAYALIM ’’
CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık açıklamasının devamında, “AKP iktidarı Tekel’e ait Alkollü İçkiler Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi 2003 yılında 292 milyon dolara Nurol- Limak - Özaltın - Tütsab ortak girişim grubuna satmıştır. Bu satışla Tekel’in 18 il ve ilçedeki fabrikaları ( Çanakkale’deki kanyak fabrikasının da içinde olduğu ), depo ve arsaları, kasasındaki, dönemin - 384.4 Trilyon TL parası ve 70 Milyar TL değerindeki içkisi ile birlikte devredildi. Satın alan grup, Mey’i 3 yıl sonra şirketin yüzde 92 ‘sini 810 milyon dolara Amerikan Texas Pacific Group ‘a sattı. Bu ABD’li firma da MEY’i  2.1  Milyar Dolara Jhonny Walker viski ve Guiness biranın sahibi İngiliz Diago’ya sattı. Çanakkale’deki kanyak fabrikasının kapatılmasıyla geçimini bu fabrikaya üzüm satarak sağlayan binlerce üzüm üreticisi çiftçi bağlarını sökmüş, bir üretim ve istihdam merkezi daha AKP eliyle yok edilmiştir. Görüldüğü üzere bugün Türk Telekom ‘un satışında hükümetlerinin hata yaptığını itiraf edenler aynı hatayı maalesef Tekel’de, PETKİM’de, SÜMERBANK’ta ve daha nicelerinde de yapmıştır. Bu sahil düzenlemesi, AKP iktidarı sırasında rant için kapatılan, satılan ve yok edilen fabrikaların enkazları üzerinde yükselecek, Çanakkale halkının hizmetine sunulacaktır. Bu düzenleme, hiçbir kişi ya da kuruma rant sağlama amacı gütmemekte, aksine virane halde bulunan alanları Çanakkale halkının hizmetine sunmaktadır” ifadelerini kullandı.
‘’CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN TEMELİ KUVAY-I MİLLİYEDİR; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR’’
“Cumhuriyet Halk Partisi, yıllarca süren savaşlardan dolayı yorgun ve çaresiz düşmüş topraklardan, sizin reklam arası diye tabir ettiğiniz, kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet filizini yeşerten bir partidir” diyen Uyanık, “Cumhuriyet Halk Partisi, Kuvayı Milliye’deki efelerin, boynundaki idam fermanıyla ulusal kurtuluş mücadelesini yürütenlerin,  Sevr’i yırtıp atanların, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmeyi hedefleyenlerin, ezilenlerin, yoksulların, emekçilerin ve vatanına milletine bağlı, geleceğe umutla bakmak isteyen tüm yurttaşların sesi ve en büyük güvencesidir. Kimse Cumhuriyet Halk Partisi’ni teröre destek vermekle itham edemez. Kimse CHP’ye mensup bir belediye başkanını ve milletvekilini terörle ilişkilendiren açıklamalarda bulunamaz. Zeytin Dalı Harekâtıyla ilgili Genel Başkanımızın, Milletvekillerimizin ve Partimizin duruşu çok açık olup; her daim Mehmetçiğimizin yanında, emperyalist güçlerin karşısında olduğumuz gün gibi ortadadır. Aksi yöndeki açıklamalar, hiçbir zaman Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına almamış partimizi yıpratmaya yönelik algı operasyonundan başka bir şey değildir. Terör Örgütüyle yapılan Oslo görüşmeleri sırasında, Habur çadır mahkemeleri kurulduğunda, Diyarbakır Meydanında terörist başının mektubu okunduğunda, Kandil-İmralı görüşmelerinde, Dolmabahçe mutabakatında, Şehirlere hendekler kazılıp, silah deposu haline getirildiğinde, Salih Müslim Ankara’da ağırlandığında, Kol kola megri megri türküsü okunduğunda, Süleyman Şah Türbesini kaçırarak, bölgedeki tek Türk toprağı terkedildiğinde, bölgedeki Türkmen köyleri teröristlerin insafına bırakıldığında, sınırlarımız peşmergelere açıldığında, Adalarımız Yunanistan tarafından işgal edildiğinde, savcısı olarak takip ettiğiniz, vatansever Türk Ordusu’na karşı yürütülen kumpas davaları sırasında, önceki Genel Başkanımız Sayın Deniz Baykal’a sizin de şu an ağzınızdan düşürmediğiniz kaset komplosu kurulduğunda, okyanus ötesine selam yollanırken, bu ülkeyi CHP mi yönetiyordu?” dedi. 

 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.