İLK DERS ZİLİ HEYECANI

2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Ana sınıfları, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri ise okula uyum haftası programı dahilinde dün ders başı yaptı.

682
İLK DERS ZİLİ HEYECANI


 “Onlar Bize Emanet”
 
2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi "Uyum Haftası" başladı. Ana Sınıfı, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencileri için 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı uyum haftası için ilk ders zili çaldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrenciler sınıflarında yeni arkadaşlarıyla ve öğretmeniyle tanıştı. Böylece tüm sınıflar ile birlikte 17 Eylül’de resmen başlayacak eğitim öğretim sürecinden önce, öğrenciler okula, öğretmen ve arkadaşlarına alışmış olacak. İstiklal İlkokulu’nu ilk ders zilinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, yeni eğitim öğretim yılının sevgi, barış, kardeşlik ve başarı getirmesi dileğinde bulundu, öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.
UYUM HAFTASI BAŞLADI
 Müdür Özkan, “Bugün itibari ile uyum haftası olarak eğitim öğretime başladık. Özellikle ilköğretime ve anasınıfına yeni başlayan öğrencilerimizi tebrik ederek, başarılar diliyorum. Güzel bir yolculuk temenni ediyorum. Anne ve babalarımızın da ne kadar heyecanlı olduğunu görüyorum, onların da heyecanını paylaşıyorum.  Onların çocukları bizlere emanet.  Çocuklarımızı en iyi şekilde hayata hazırlamak için tüm müdürlüğümüz ile birlikte çalışıyoruz” dedi.
 İstiklal İlkokulu Müdürü Zeki Çavdar, “2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında birinci sınıflar uyum programına bugün itibari ile başlamış bulunuyoruz.  Bugün sınıf kurallarını belirledik. 48 öğrencimizi kız ve erkek eşit sayıda olmak üzere1-A ve 1-B şubeleri olmak üzere sınıflarına yerleştirdik. Onlar bizim emanetimiz. Hem velilerimize hem öğrencilerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum. Şu anda uyum haftasındayız. Öğrenciler okulu, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanıyacak. Önümüzdeki haftaya kadar okula alışmış olacaklar” dedi.
1-A Sınıfı Öğretmeni İnci Turan, “Ben her sene okulun ilk gününde en az çocuklar kadar heyecanlanırım.  Bugün öğrencilerle birlikteyiz, tanıştık. Her sene eğitim öğretime bu sene güzel gidecek düşüncesi ile başlarım öyle de gider. Başlarken biraz çocukların bana alışma süreci oluyor.   İkinci hafta her şey su gibi akar gider. Şu anda bile mezun öğrencilerim hemen ziyarete gelmişler.  Uyum Haftası içerisindeyiz. Eskiden böyle bir uygulama yoktu ama biz kendimizce bunu ayarlıyorduk. Ben çok eski bir öğretmenim. Ne zaman başlarsa başlasınlar biz o süreci ayarlıyoruz. Ama bunun resmi olması çok iyi oldu. Birden çocuk kalabalığın ve dersin içerisine girmiyor. Bu anlamda çok başarılı oluyoruz” dedi.
“ONLAR KADAR HEYECANLIYIZ”
Okul önünde çocuklarını bekleyen veliler de en az öğrenciler kadar heyecanlı idi. Uyum haftasının çok verimli ve yerinde bir karar olduğunu dile getiren veliler görüşlerini şu şekilde ifade etti.
Veli Figen Gürbüz, “Bugün kızım birinci sınıfa başladı. Akşamdan beri çok heyecanlı idi. Onunla beraber biz de çok heyecanlı idik. Yolun çok başındayız. Ancak çok zorlanacağımızı zannetmiyorum. Öğretmenlerimiz çok ılımlı ve sıcak yaklaşıyor. Çabuk adapte olacağına inanıyorum.  Okul öncesi eğitim almış olması zaten öğrenciyi okula  hazırlıyor. Uyum haftası gerçekten çok güzel bir adım oldu. Şimdi okul sakinken kuralları öğrenecek. Bir hafta öncesinden alışmış olacak. Çok iyi düşünülmüş bir karar” dedi.
Veli Figen Polat, “Ana sınıfı eğitimi almadan ilkokul bire başladık. Ama yine de uyum haftası ile okula çok çabuk adapte olacağına inanıyorum. Bu sabah erkenden kalktık, kahvaltı ettik. Okula başlayacağı için inanılmaz heyecanlı idi, tabi biz de aynı şekilde. Umarım süreci böyle tamamlarız.  Uyum Haftası çok iyi oldu. Birinci sınıflar çok küçük, büyükler gelmeden onlar alışmış olacak” dedi.
Veli Müberra Güngör, “İnanılmaz heyecanlıyız. Uyum Haftasında olduğumuz için dersler uzun değil. Öğretmen bitti ders deyince çok üzüldü. Gitmek istemiyor.  Zaten ana sınıfı eğitimi de aldığı için kızım okula çok alışkın. Bence herkes ilkokuldan önce çocuğunu anaokuluna göndermeli” dedi.
 Özel Haber: Dilek Akşen
 
 


Etiketler; #ilk #zşil
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.