“Türkiye büyümeyi seçti”

Ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda tecrübesi ve uzmanlığı ile marka olmuş kişilerin katılımı ile belli aralıklarla düzenlenecek olan 'ÇTSO Söyleşileri-II'  Ekonomist Dr. Mahfi Eğilmez tarafından verilen konferans ile devam etti.

8430
“Türkiye büyümeyi seçti”3 Şubat 2018 Cumartesi günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirilen konferansta konuşan Dr. Eğilmez, “Ülkelerin, işsizliği, dış borçlanmayı, enflasyonu ve büyümeyi aynı anda çözebilmeleri mümkün de değil. Bunlardan birisini hedeflemeli ve o olana odaklanarak enerjisini harcamalıdır. Türkiye büyümeyi seçti” dedi.
a, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu, ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Meclis Üyeleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Gün,  Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Çetin, Emin Bacak, Murat Aydoğdu ve Genel Sekreter Sema Sandal ile çok sayıda sektör temsilcisi katılım sağladı.
“İŞ DÜNYASI İÇİN EN ÖNEMLİ KURAL YAPILAN İŞİN TEMELİNİN SAĞLAM OLMASIDIR”
Dr. Mahfi Eğilmez,  “Türkiye ve Dünya Ekonomisi, Güncel Dünya Ekonomisi, 2018 Yılı Riskler ve Fırsatlar” konferansına, Küresel Sistemin Görünümü hakkındaki yorumlarıyla başladı. Avrupa Birliği Ortak Para Politikasını tarihten örneklerle anlatıldığı sunumda, günümüzde gerçekleşen siyasi gelişmeler ve Türkiye’nin bu gelişmelerden aldığı etkileri “Şok” yılı olarak gördüğünü belirten ve Türkiye ekonomik verilerini inceleyen Dr. Eğilmez, tarih boyunca Anadolu bölgesinde faizin konumu, gündemimizde olan Varlık Fonu’nun işlevi konularında görüşlerini paylaştı.
“TÜRKİYE BÜYÜMEYİ SEÇTİ”
Dr. Eğilmez, “Ülkelerin, işsizliği, dış borçlanmayı, enflasyonu ve büyümeyi aynı anda çözebilmeleri mümkün de değil. Bunlardan birisini hedeflemeli ve o olana odaklanarak enerjisini harcamalıdır. Türkiye büyümeyi seçti. Bu hedefine de emin adımlarla ilerlediğini hep birlikte görmekteyiz. 2016 yılında büyük bir kriz yaşayan turizm sektörü, 2017 yılında toparlanma trendine girdi. Beklenti 2018 yılında bunun çok daha yüksek olmasıdır. Avrupalı turist için alternatifler oluşturmalıyız, Avrupalı turistlerin harcama limitleri ortalamanın çok üzerinde” dedi.
Dr. Mahfi Eğilmez konferansın sonunda soru cevap kısmında katılımcılar tarafından yöneltilen soruları cevapladı. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu tarafından günün anısına verilen hediyenin ardından Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleriyle toplu fotoğraf çekimi ile konferans sona erdi.
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.