“Birilerinin bir hesabı varsa, benim makam odamı dağıtsın”

Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Geyikli Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi insanlara kıyafet ve eşya ulaştıran sosyal marketlerine yapılan saldırıyı kınadı.

1260
“Birilerinin bir hesabı varsa, benim makam odamı dağıtsın”

 
 Yılmaz, gazetemize özel olarak yaptığı açıklamada, siyasi çıkarlar doğrultusunda gerçekleşmesi muhtemel bir saldırının, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar üzerinden yapılmaması, sorunların şahsıyla halledilmesi gerektiğini belirterek, “İhtiyaç sahiplerine gerçekten yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Saldırılar buralara olmamalı bana göre. İlla ki birilerinin bir hesabı varsa benim makam odamı dağıtmalı, bindiğim araca zarar vermeli. Gidip de halkın kullandığı böyle güzel bir alana hizmet eden bir yere bulaşmamalı. Eğer böyle bir şey varsa gel benim şahsıma zarar ver. Devletin malına, bordürüne ya da bayrağa yeltenme” şeklinde konuştu.
“SİYASİ BİR SALDIRI OLDUĞUNA İNANIYORUM”
Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, kardeş belediyelerle birlikte yürüttükleri ve ayakkabıdan tutun beyaz eşyaya kadar kullanılmayan eşyaların ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı sosyal marketlerine yapılan saldırının bardağı taşıran son nokta olduğunu daha önce de bu tarz hareketlere maruz kaldıklarını belirterek, “Burası bizim iki sene önce açtığımız bir sosyal marketti. Bu sosyal market, hiçbir ücret almadan diğer kardeş belediyelerden yeni ve eski ikinci el kıyafetleri topladığımız bay, bayan olarak topladığımız ve insanlara ücretsiz olarak ulaştırdığımız bir yerdi. Aynı zamanda beyaz eşya da vardı orada. Kullanılmayan eşyaları alıyoruz, onların bakımlarını yaptırıyoruz. Ondan sonra gerçek ihtiyaç sahiplerinin evlerine getiriyoruz, ulaştırıyoruz. Ayakkabıdan tutun da beyaz eşyaya kadar her şeyin olduğu bir yerdi burası. Ben bunların bilinçli yapıldığına inanıyorum. Yani siyasi bir saldırı olduğuna inanıyorum. Bulunduğu yerde kameralar olmadığı için de bunu çözemiyoruz, kanıtlayamıyoruz. Bundan önce de bir bardak yapmıştık ve güzel bir çim yapmıştık. Meydana da Türk bayrağı koymuştuk. O Türk Bayrağının bordür taşlarına saldırdılar. Onları yerlerinden söktüler. Ondan önce de bir 10 günden bir 15 günden beri bir sorunları vardı. Bizim kaldırım çalışmalarımız yapılıyordu. Yeni kaldırım çalışmalarını yapıyoruz. Yapan belediyeci arkadaşlar bordür taşlarını akşamdan çekiyorlardı inşaat halinde. Akşam olduğunda, gece olduğunda taşların hepsi tekmeyle ya da bir şekilde devriliyordu. Bir de böyle bir olay var. Yani bu üçüncüsü oldu. İki tanesini çok fazla dile getirmedim ancak üçüncüsü olunca artık isyan ettik. Adliyeye taşıyamıyorum çünkü kamera yok. Ancak duygusal olarak bakıyorum” dedi.
“DEVLETİN MALINA, BORDÜRÜNE, BAYRAĞINA YELTENME”
İnsanların ihtiyaç sahiplerine giden bu yardımlara saygı göstermediklerini, siyasal çıkarlar adına bu saldırıların yapılabileceğini belirten Yılmaz, saldırganların hesaplarını bizzat şahsıyla görmesi gerektiğini belirterek, “İnsanların bu tip şeylere saygı göstermesi gerekir. İhtiyaç sahiplerine gerçekten yardım edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Saldırılar buralara olmamalı bana göre. Çok ayıp. İlla ki birilerinin bir hesabı varsa benim makam odamı dağıtmalı, bindiğim araca zarar vermeli. Gidip de halkın kullandığı böyle güzel bir alana hizmet eden bir yere bulaşmamalı. Eğer böyle bir şey varsa gel benim şahsıma zarar ver. Devletin malına, bordürüne, bayrağına yeltenme. O yüzden ben bu derdimi sosyal medyada da paylaşmak istedim ki biraz daha toplum bilinçlensin. Belki de bu insanlar çok zararlı birileri değildir. Toplumun bu konuda bilinçlenmesi gerekiyor. İnsanlar birazcık utandırmak gerekiyor. Oranın bana ait olmadığını anlatmak gerekiyor. Benim orada herhangi bir makam odam yok. Herhangi kullandığım bir odam yok. Kişisel çıkarlar olabilir, siyasi çıkarlar da olabilir. Ancak bunları garibanların üzerinden ihtiyaç sahipleri üzerinden göremeyiz” ifadelerini kullandı.
“İNSANLARIN BİLİNÇLENDİRİLMESİ GEREK”
Yılmaz, işin maddi boyutundan çok manevi boyutunun önemli olduğunu ve insanların bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyerek, “Ben bunu sadece sosyal medyada bir anlam taşısın, yani bu çirkin davranışı gerçekleştirenler utansın, yüzü kızarsın bir daha yapmasın diye vurguluyorum. Aslında çok büyük bir olay evet. Buradaki kıyafetlerin çok fazla maddi değeri yok. Bugün orada bir cam kırık, kapı kırık. Bunlara 2 bin lira 5 bin lira harcarsınız yerine koyarsınız onlar sorun değil. Bunun maddi boyutu önemli değil, manevi boyutu önemli. Toplumda kimseyi bir hata yaptı diye dışlayacak halimiz yok. Sosyal belediyeciliği ön olana alıp önce insan diyen, hayvan haklarına saygılı olan bir yönetim tarzı sergiliyoruz. O yüzden hem kınama mahiyetinde, hem akılların başa alınması şeklinde olsun istiyoruz. Ancak bunların devamı geldiğinde tabi ki biz de adli olarak gereğini yapacağız” şeklinde konuştu.
Özel Haber: Seda Atan
 
 


Etiketler; #birileri #hesap
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.