“Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleyeceğiz” (VİDEO)

Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Çanakkale'de düzenlediği basın toplantısında kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

3906
“Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleyeceğiz” (VİDEO)
VİDEO HABER

Niyazi Önen, "Çanakkale Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleme kararı aldık” dedi. Dardanel ile 27 yıllık süreçte futbol konusunda tecrübeler kazandıklarını ifade eden Önen, "Son 10 yılda Dardanel Grubu şirketlerin, Çanakkale Dardanel'e yapmış olduğu katkı, 51 milyon 630 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyorsa, bunun karşılığında bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunun da bilinmesi lazım" diye konuştu.
Dardanel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen, Dardanel Şirketler Grubu olarak, 3'üncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'i sosyal sorumluluk projesi olarak destekleme kararı aldıklarını açıkladı. Geçen yıl, Spor Toto 3'ncü Lig'den Bölgesel Amatör Lig'e düşen Çanakkale Dardanel'in geleceğiyle ilgili bu basın toplantısını düzenlediğini belirten Niyazi Önen, Dardanel  Şirketler Grubu'nun çalışmaları, yatırımları ve ekonomik alandaki son durumundan bahsetti.
“EN BAŞARISIZ YIL GEÇEN YILDI”
Çanakkale Dardanel'in, Çanakkalespor olarak 1966 yılında kurulduğunu belirten Niyazi Önen, "Yani 52 yıllık bir geçmişi var. 1991'de de Çanakkale Dardanelspor adını aldı. Tam 27 yıldan beri Dardanel'in Çanakkale'de, Çanakkalespor'un diyelim sponsorluğunu yapıyoruz. Burada aralıksız olarak zor şartlara rağmen bunu yaptık. Geçmişi hepimiz biliyoruz. 3'ncü liglerdeydi. Hiç bir şey olmadan bu kulübü Dardanel Şirketler Grubu sponsorluğuna alarak isminde de değişiklik yaparak ve bir Anonim Şirketi haline de getirerek, o zaman 1'nci Lig'di, şu andaki Süper Lig muadilliğine kadar başarılara imza arttık. Daha sonra oralarda tutunamadık. 1'incilikler, 2'ncilikler ve 3'üncülükler iniş-çıkışlar oldu. En sonda da en başarısız yılımızı maalesef kulüp olarak geçen sene yaşadık. 3'üncü Lig'in bir altı olan Bölgesel Amatör Lig'e düştük. Bu hepimizi üzdü" dedi.
“27 YILDA 51 milyon 630 bin 547 TL KATKI YAPTIK”
Çanakkale'de Dardanel ile 27 yıllık süreçte futbol konusunda tecrübeler kazandıklarını ifade eden Niyazi Önen, "Bu süreçte şunu gördük. Bu iş için kulüplerin finansal kaynakları çok önemli. Son 10 yılda Dardanel Grubu şirketlerin, Çanakkale Dardanel'e yapmış olduğu katkı, 51 milyon 630 bin 547 Türk Lirası. Belirli bir hizmet veriliyorsa, bunun karşılığında bu grubun ne harcadığının, cebinden çıkan rakamın ne olduğunun da bilinmesi lazım" diye konuştu.
“BU SÜREÇTE DESTEK ALMADIK”
Bu süreçte destek almadıklarını ifade eden Önen, “Çanakkale ekonomisi çok büyük olmayan bir şehir sanayisi yok denecek kadar az biz zaten ciddi bir ekonomik katkı beklemedik. Bize de çeşitli tesislerin tahsis edilmesi, yap işlet devret ile arazi devri ile destek oldular. Çanakkale Belediyesi bize boş bir arazi tahsis etti ve biz de kulübümüz için tesis yaptık. Gelin görün ki yardım olarak yapılan bu tesisler için bile günlük rayiç bedeller ile kiralar ödüyoruz” dedi.
“EFSANEYİ YENİDEN DİRİLTELİM”
Önen, "Biz bu şehirden doğmuş bir grubuz. Buradaki markamızı gururla tüm Türkiye'de, tüm dünyada kendi kategorimizde temsil ediyoruz. Bunu büyütüyoruz. Çanakkale'yle birlikte büyüyoruz. Çanakkale'de çok ciddi boyutlarda çalışanlarımız var. Onların aileleri var. İş yaptığımız yüzlerce kuruluş var. Sadece direk olarak bizim çatımız altında değil de, birlikte çalıştığımız bize hizmet veren, servis veren pek çok firma var. Dolayısıyla bizimde Çanakkale'nin sosyal yaşamına kayıtsız kalmamız düşünülemez. Biz aramızda uzun tartışmalar sonucunda bu işe kesinlikle devam etmeyi, ama bir sosyal sorumluluk projesi olarak Çanakkale Dardanel'i bundan sonra destekleme kararı aldık. Sosyal sorumluluk projesi ne demek. Biz özellikle gençlere, yani altyapı olarak tanımladığımız 13 yaşından başlayarak, 14-15-16-17-18-19'a kadar 6 grup ve bir de öndeki takım olmak üzere toplam 7 takımla, bir aralar eskiden başarıyla yaptığımız gibi, sadece buraya odaklanarak başta Çanakkale olmak üzere, Çanakkale'nin çevresinde, ilçelerimizde, komşu illerde yine oradaki futbolcu gençlere sahip çıkarak tesislerimizde futbol oynama imkanını, eğitim imkanını ve diğer eğitimleri olan sadece okul eğitimi değil, topluma iyi birer sporcu olmalarını da destekleyerek bu işi bir sosyal sorumluluk projesi gibi yapacağız.  Ben uzun yıllar aynı kişinin bir koltukta oturmasına karşıyım. Artık yerlerimizi gençlerimize bırakalım. Onların heyecanı bu işi yürütecektir. Gelin siz de bu ruha destek verin ve efsaneyi yeniden diriltelim" şeklinde konuştu.
Dilek Akşen
 
 
 


Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.