Reklam
Reklam

POZİTİF ENERJİNİN SIRLARINI VERDİ

Belediye İş Merkezi’nde yeni açtığı Mucizeler Dükkânında taşlar,  meditasyon, enerji seansları, olumlama, ruhsal evrilme alanlarında çalışmalar yapan Enerjist Sevda Meral Akay, pozitif enerjinin ve huzurun sırlarını verdi. 

6629
POZİTİF ENERJİNİN SIRLARINI VERDİ

Enerjist Akay “Access Bars” mucizelerini anlattı

Her güne “Hayatın tümü bana kolaylık, neşe, ihtişamla gelir” cümlesi ile başladığından beri arkası kesilmeyen mucizeler ile yaşadığını söyleyen Enerjist Akay, özellikle oldukça basit bir yöntemle hayatları dönüştüren Access Bars uygulaması hakkında bilgilerini paylaştı.
Geçtiğimiz günlerde Belediye İş Merkezi’nde Mucizeler Dükkanı isimli bir mekan açan Enerjist Sevda Meral Akay Çanakkale’de meditasyon, enerji seansları, olumlama, ruhsal evrilme alanlarında yeni bir soluk oldu.

Uzun zamandır İstanbul ve İzmir’de Hasan Makam, Şermin Büyükyörük, Songül Kurtoğlu, Gökhan Hani gibi enerjistlerden eğitim alarak sertifikalarını tamamlayan ve terapilere başlayan Enerjist Akay,  oldukça basit bir yöntemle hayatları dönüştüren Access Bars uygulaması hakkında da konuştu.
Yaklaşık bir buçuk saat süren ve terapi sırasında eşsiz deneyimler yaşatan, kurucusu olan Gary Douglas’ın hayata geçirdiği bir sistem olan Access Bars başın etrafında bulunan 32 noktaya hafifçe dokunma yolu bilinçaltı temizliği yapan biri enerji çalışması.
Access Bars seansında dokunulan 32 nokta aktive ediliyor ve burada birikmiş elektrik yükü ile beraber o konu hakkında geçmişten getirilen tüm kodlar ve engeller elektro manyetik olarak serbest bırakılıp siliniyormuş.

 Yolculuğunuz nasıl başladı?
“İnsanın bazen dibe vurduğu dönemleri olur. Hayattan soğur, yaşamak ister. Ben hep kendimi daha iyi nasıl hissederim, daha mutlu nasıl olurum onun peşinden gittim. Huzuru arayan sorular sordum, cevapları bekledim.  Enerji gücüm her zaman yüksekti. Birinin bir yeri ağrıdığında, ağrıyan yerine elimi koyar,  ağrıyı hissetmeye çalışırdım. Aslında bu çok bilinçli yaptığım bir şey değildi.  Ağrı geçerdi. Sonra zaman içerisinde reiki enerjisi, ruh dinlendirme, meditasyon gibi konularla ilgilenmeye başladım.”

Ve sonra eğitim almaya karar verdiniz.
“Hayatım mucizelerle doldu. Tüm bunlar üzerinde araştırmalar yapıp, derinleştikçe meditasyonların bana iyi gelmeye başladığını gördüm. Sonrasında, Çanakkale’de bu konularda eğitim alabileceğim bir yer bulamadım.  Etrafımda çok bilgisi olan kimse de yoktu.   Enerjist Hasan Makam’dan uzaktan reiki enerjisi alarak yolculuğa başladım. İlk uyulmamanın ardından, bir süre kendi kendime enerji vermeye başladım. Sakinleştiğimiz fark ettim.  Huzura erdikçe eğitmen olmaya karar verdim.  Başkalarına da faydam olsun diye ikinci uyulmamayı aldım.”

 Başka insanların negatif enerjilerini çekmekten korkmadınız mı?
Her zaman insanların dertlerini dinlemeyi, o dertleri çözmeye uğraşmayı her zaman sevdim.  Beni birçok arkadaşım arar, sorunlarını anlatırdı.  Yanıma geldiklerinde çok iyi hissettiklerini, enerjimin onlara çok iyi geldiğini enerji almaya başlamadan önce de hep söylerlerdi. Zamanla etrafımdaki insanlara, sokakta gördüğüm hasta hayvanlara reiki enerjisi vermeye başladım. Baktım ki, bir huzur var ve ilerlemeye devam ettim.  Reiki eğitmeni oldum. Sonrasında tesadüfen hayatıma Access Bars girdi. Bilinçaltı temizleme konusunda derinleşmek istedim.  Yine Çanakkale’den uzaklaşamayacağım için uzaktan eğitim almanın yollarını aradım ve buldum.”

 Nedir bu Access Bars, gerçekten mucizeler yaratıyor mu?
“Access Bars’ın temelinde evrene soru sor ve cevabını bekle düşüncesi yatar. Cevaplar kendiliğinden gelecektir.  O dönem bu yöntem üzerine çalışan İstanbul’dan hocalar ile sosyal medya üzerinden görüşmeye de başlamıştım. İzmir’e geçeceklerini, Çanakkale’ye de uğrayabileceklerini dile getirdiler ve geldiler. Cevabım gelmişti. Bana bir seans Access Bars yaptılar. Müthiş bir deneyimdi. Değişimleri öyle çabuk gördüm ki. Artık moralim bozulmuyordu, detaylar beni üzmüyordu.  Değişimi gördüm. İki ay içerisinde sıkıntılar bitti, mucizeler başladı, her şey yoluna girdi.”

Terapi sırasında neler yapıyorsunuz?
 “Kafamızda 32 bar noktası vardır.  Access Bars seansında, bu 32 bar noktasına dokunuşlar yaparak, oralara enerji gönderiyoruz.  Bilinçaltı temizleniyor. Proses cümleleri var, seans esnasında onları tekrarlıyoruz. Aynı anda seansı yapan kişi de temizleniyor.  Bilinçaltımıza kodlanan tüm kötü enerji ile dolan kanallar temizleniyor. Çok travması olan kişiler de tek seans yeterli olmayabilir. Zaten o durumlarda kişi ilk seansın ardından, ihtiyacı olduğunu hissederse yeniden geliyor.  Access Bars seansından hemen sonra değişim başlıyor. Sihirli bir de cümlesi var. Hayatın tümü bana kolaylık, neşe, ihtişamla gelir. Bunu onar kez günde üç kere tekrar etmek gerekir.”

Bars çalışmasının amacı nedir?
Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz duygularımız, düşüncelerimiz, hislerimiz, inançlarımız, kararlarımız beynimizde depolanarak, bir elektrik yükü oluştururlar. Bu elektrik yükü başımızda yer alan (zaman, umut, farkındalık, yaratıcılık, güç, kontrol, şifa, yaşlanma, cinsellik ve para gibi) 32 adet enerji noktalarında (bars adı verilen) birikir. Bars çalışması ile amaçlanan, o noktalar çalıştırılarak, orada oluşmuş manyetik alanı serbest bırakmaktır. Bars seansında bu noktalara parmak uçları ile yumuşakça dokunularak, bu noktalar aktif hale getirilir. Bu noktalardaki enerji birikiminin serbest bırakılması ile vücudunuzdaki blokajların çözülmesi sağlanır. Her bir bars seansı yaklaşık 1.15 saat sürmektedir.”

Reiki  ile de ilgileniyosunuz.
“Reiki, 20.yüzyılın başında Japonya'da ortaya çıkan, enerji aktarımı ile ruhsal şifa vermeye dayalı olduğuna inanılan bir tekniktir. Rei "her yerde varolan", ki "ruhsal yaşam enerjisi" anlamına gelmektedir. Batıya "Evrensel Yaşam Enerjisi" olarak tercüme edilmiştirReiki bir enerji.  Yaşam enerjisi demek. Ellerle şifa verme sanatı çok eskidir. İnsanlar bunu zamanın başlangıcından beri yapıyor. Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerinizi koymak doğal bir içgüdüdür. Anneler bunun bir örneğidir. Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren özen ve sevgi iletir. Bu enerji birçok isimlerle bilinir. Çin'de chi, Hindistan'da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından Reiki olarak bilinir.”

Reiki’de kendimize enerji verebiliyor muyuz?
“Hepimizin enerjisi var, çakralarımız var.  Reiki bu çakraları dengeliyor, enerji veriyor ve ruhani bir yükselişe geçiyor. Bunda kendi kendinize de yapabilirsiniz, sadece uyulmamasını almak gerekiyor.  Uyumlama süreci yirmi bir gün sürüyor. İkinci uyulmamadan sonra başkalarına da enerji verebiliyorsunuz. Ağaca bitkiye herkese enerji verebiliyorsunuz.”

Olumlu enerji her şeyi çözer mi?
 “Tabi bunları bir tedavi yöntemi olarak görmemek lazım, bu alternatif tıp yerine geçer. Her türlü rahatsızlığımız için mutlaka bir hekime görünmeliyiz.  Enerji almak sadece çakralarımızı düzenliyor. Zaten zaman içerisinde şifa bizi buluyor.  Çakralarımız zamanla körelir.  Mesela hepimizin üçüncü göz çakrası doğuştan açıktır ama zamanla kapanır. Bazılarınınki de kapanmaz.   Anne ile bebek üçüncü gözleri sayesinde anlaşır.   Çakralar bozulmaya başladıkça, hastalıklar da baş gösterir. İşte reiki enerjis ile günlük meditasyonlar yaparak bu çakraları kendi kendimize düzene koyabiliriz.  21 günlük süre başta çok önemli.  İlk meditasyonda 21 gün ara vermemek gerekiyor.  Zaten huzura erdiğinizi hissedeceksiniz.”

Son dönemlerde çakra kelimesini çok sık duyuyoruz.
“Çakra, Sanskritçe ‘de tekerlek anlamına gelir, ateş çarkı da denir. Bedenimizin içerisinde çakralar olarak bilinen yedi temel enerji merkezi hormonal salgı bezlerinin ve büyük sinir ağlarının üzerinde ya da çok yakınında olup belirli noktalarda omurgayla kesişirler. Kadim metinlerde "Yedi Mühür" ya da "Yedi Kutsal Salgı Bezi" olarak bilinir. Yoga asanalar ve nefes teknikleri ile çakraları harekete geçirir. Çakraları açmak ve enerji akışını artırmak demek o kadar sağlıklı olmak demektir. Sistemdeki bir hastalık, enerjideki dengesizlik ya da enerji akışının engellenmesinden kaynaklanır.”

Herkesin bir doğal taşı vardır derler, doğru mu?
“Kristal terapi de uyguluyorum.  Herkesin kendi taşı vardır diye bir şey yok. Burçların taşı olduğuna da inanmıyorum.  Taş sizi kendine çeker.  O taşa ihtiyacınız var demektir. Taşı tabi ki taşımanız gerekiyor, özellikle 21 gün. Sonrasında kendinize en yakın noktada taşımanız gerekir.  Ben sizin için taşa, kişiye göre, ne istediğine göre meditasyon halinde sorunun çözümüne yönelik kodlama yapıyorum.  Sarkaç yardımı ile arındırma yapabiliyorum. 20’ye yakın enerji kalanı ile enerji verebiliyorum. Çocuklara da seanslar düzenliyorum ve onlardan ücret almıyorum.  Çocukların bilinçleri çok açık ve çok temiz.”

Bu kadar yılın sonunda ne kazandınız?
Belediye İş Merkezi’nde terapiler yapıyorum. Şimdilik buradayım, seanslarımı burada yapıyorum. Ben herkesin hayatı dönüşsün, değişsin istiyorum. Ben artık affetmeyi öğrendim.  İnsanlarla sorun yaşadığımda aslında kendime kızdığımı, kendimi affedemediğimi anladım. Kendimi değerli hissetmeye başladım.  Kendi değerimi anlamaya başladığımda bir şeyi kendim istiyorsam yapmaya başladım. Geçmişle kavga ederdim, bunları bıraktım. Yaşanması gereken şeyler yaşandı. Bunları size Access Bars veriyor.  İnsanları sizin için artık bir ayna oluyor. Hayat bize zor öğretildi, oysa hayat kolaylıkla gelebilir. Olumsuzu her zaman iptal etmemiz gerekiyor. Olumsuz düşünceleri uzak tutmalıyız.  Hayat kolaylık, hayat neşe, hayat keyif. Her zaman bu duygularla hareket etmeliyiz. Kötü enerjiyi üzerimize çekmemeliyiz.  Her sabah kalktığımızda bugünün bana sürprizleri neler, ben bugün kimlere katkıda bulunacağım, kimler bana katkıda bulunacak diye sorular sorup, heyecan içerisinde güne başlıyorum.

Özel Haber: Dilek Akşen
 
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.