“Babalar Günü’nde verilecek en anlamlı hediye sağlık sigortası”

Kemalpaşa Mahallesi Değirmenlik Sokak’ta hizmet veren Akarsu Sigorta yılların birikimi ve tecrübesiyle müşterilerini güvence altına almaya devam ediyor.

3128
 “Babalar Günü’nde verilecek en anlamlı hediye sağlık sigortası”

2009’dan bu yana sağlık sigortası ve bireysel sigortaların yanı sıra trafik sigortası, kasko, işyeri sigortası, konut sigortası ve DASK gibi sigortaların hepsini içine alan elementer alanda da hizmet veren Akarsu Sigorta’nın yetkilisi Ali Karadeniz, gazetemize özel olarak yaptığı açıklamalarda kendine değer veren ve bilinçli her insanın sigorta konusunda bakış açısını geliştirmesi gerektiğini vurguladı.
Karadeniz, “Müşteriye dokunmadan sağlık ve bireysel emeklilik satamayız. Biz yaşayan bir acenteyiz. Sağlık sigortası için bilinçlenme son yıllarda biraz arttı. Çünkü artık sağlık sigortası bir lüks olmaktan çıktı bir ihtiyaç haline dönüştü. İşyeri sigortası da bir diğer önemli sigorta türü. Mesai saatleri arasında başınıza gelecek olaylardan ötürü, işvereniniz SGK’ya ciddi miktarlarda para ödemek zorunda kalıyor. Halbuki mali mesuliyet sigortasıyla beraber çok rahat bir şekilde 150-200 bin liralık teminatlar alarak kendilerini güvence altına alabilirler.  Önümüz Babalar Günü. Bence böyle özel bir günde insanlar babalarına sağlık sigortası hediye edebilir. Hem kalıcı hem yararlı hem de gerçekten en kalpten bir hediye olur. Tüm özel günlerde de sevdiklerimizi sigortalatarak onlara verdiğimiz değeri gösterebiliriz” dedi.

Akarsu Sigorta ne zamandan beri Çanakkale halkına hizmet veriyor?
Akarsu Sigorta 2009’un onuncu ayından beri Çanakkale halkın hizmet veriyor. Dokuzuncu senemize giriyoruz. Büyüyerek devam ediyoruz. Daha önce de bu sektördeydim. Genç girişimci olarak bu işe başladım. 2005 senesinde bireysel emeklilik alanındaydım. 2009 senesinden sonra hem sağlık, hem bireysel hem de trafik sigortası, kasko, işyeri sigortası, konut sigortası ve dask gibi sigortaların hepsini içine alan elementer alanında hizmet vermeye başladık.

“TEKNE SİGORTASINDAN KONUT SİGORTASINA”
Verdiğiniz hizmetler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şu anda 6 adet sigorta şirketiyle çalışıyoruz. Sampo Japan Sigorta, Allianz, Axa Sigorta, Axa Hayat Emeklilik, Bereket Sigorta, UNI.CO olmak üzere 6 tane sigorta şirketinin acenteliğini yapıyoruz. Ve burada hem elementer branş dediğimiz, hem yangın, konut ve işyeri sigortalarını gerçekleştiriyoruz. Çok fazla sigorta türü kapsamında hizmet veriyoruz. Tekne sigortasından bireysel emekliliğe sağlık sigortasından işyeri sigortasına, DASK’tan konut sigortasına kadar tüm sigortalarda faaliyet gösteriyoruz.
“BİREYSEL EMEKLİLİKTE BÖLGENİN EN İYİ ACENTESİYİZ”
En çok tercih edilen sigorta türleri nelerdir?
Türkiye’de daha çok elementer branş dediğimiz kasko ve trafik sigortaları daha çok gözde. Bunun yanı sıra artık çevremize baktığımız zaman bireysel emekliliği olmayan kişi sayısı az. Biz de bireysel emeklilikte bölgenin en iyi acentesiyiz. Sağlık sigortasında ciddi bir sağlık portföyümüz var. Biz müşteriye dokunan bir acenteyiz. Biz sahadayız. İnsanların içindeyiz. Gidip yüz yüze görüşmeler yapıyoruz. Bireysel emeklilik de bu şekilde satılır. Müşteriye dokunmadan sağlık ve bireysel emeklilik satamayız. Biz yaşayan bir acenteyiz.

Akarsu Sigorta’yı rakiplerinden öne çıkartan noktalar nelerdir?
Sigortacılık artı öyle bir durum oldu ki hiç ofisten çıkmadan bile poliçeler kesilebiliyor. Çok doğru mu derseniz ben çok doğru bulmuyorum. Fiyat konusunda elbette çalışılması gerekiyor ama sigortanın büyümenin bu olmaması gerekiyor. Elbette başka kişilerle de paslaşılabilir ama sadece net üzerinden bir grup kurarak çok doğru işlemler yapılabileceğini düşünmüyorum. Birebir kişiyle iletişim her zaman daha fazla başarı sağlar.

“SAĞLIK SİGORTASI LÜKS OLMAKTAN ÇIKTI, İHTİYACA DÖNÜŞTÜ”
Sizce halkımız sağlık sigortası konusunda yeteri kadar bilinçli mi?
Sağlık sigortası için bilinçlenme son yıllarda biraz arttı. Özellikle insanların devlet hastanelerinde aradıkları iyi hizmeti bulamamaları, iyi hastanelerde iyi doktorlardan tarafından ameliyat olan kişilerin tedavilerini daha iyi gerçekleştirdikleri için artık insanlar ben de sağlık sigortası yaptırmalıyım diye düşünüyorlar. Çünkü artık sağlık sigortası bir lüks olmaktan çıktı bir ihtiyaç haline dönüştü. Bugün nasıl aracınıza kasko yaptırmak bir lüks değilse sağlık sigortasını artık o şekilde görmek gerekiyor. Ben buradan çocukları olan ailelere de seslenmek istiyorum. Artık o kadar uygun rakamlara sağlık sigortası yapılabiliyor ki yaptırmamak avantajsızlığa dönüşüyor. Ayrıca vergileriniz oranında geriye paranızı iade alabiliyorsunuz. Ondan dolayı artık ben herkesin sağlık sigortası poliçesi olmasını düşünüyorum. Bu devirde sağlık poliçesi olmadan gerçekten hayat zorlaşıyor. Çünkü sürekli araç kullanıyoruz, sürekli yenilenen bir dünyanın içindeyiz. Başımıza ne zaman ne geleceği, hangi doktora ihtiyacımız olacağı hiç belli olmuyor. Bir anda karşımıza öyle bir şey çıkar ki bu hastalığın tedavisi İstanbul’daki özel bir hastanede şu doktor tarafından yapılıyor denebilir. O zaman sağlık sigortanız varsa ve o hastaneyle anlaşması da varsa ameliyatınızı gönül rahatlığıyla olabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırdığınız zaman başınıza ne gelirse gelsin ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Devlet hastanesinde ise bir emar çektirmek için bile günler sonrasına randevu verilebiliyor. Araştırma hastanesinde ise bir şekilde tam bir uzmanlık alanı yok. Öğrenciler tedavi ediyor. O yüzden tam kapsamlı bir sağlık için sigorta şart.

“SİGORTA İÇİN BÜTÇE AYIRANLAR KENDİLERİNE DEĞER VERİYOR”
Sigorta yaptırmak mali bir külfet olarak algılanıyor. Sizce bunun nedeni nedir?
Yılda sigorta için oldukça büyük bir bütçe ayıran insanlar da var. Bu insanlar çok mu zengin dersiniz, kesinlikle değil. Bu iş kesinlikle kendine değer vermek ve bilinçle alakalı. Başından bir şey geçen, ödenen paraları görmüş insanlar buna biraz daha önem veriyor. Tek alamayacağınız şey sağlıktır. Ve hasta olduktan sonra yaptırmanın da hiçbir önemi yok.

“KONUT SİGORTASI MASRAFLARIN ÖNÜNE GEÇİYOR”
Konut sigortası son yıllarda oldukça konuşulan bir konu. DASK yeterli midir? Konut sigortası neleri kapsar?
Herkesin bir konutu var. Kira da olmuş olsa bir evi var. Konut sigortası yaptırılabilir. Ev sizin olmasa dahi sonuçta evinizde eşyalarınız var. DASK sadece depreme ve binaya karşı bir sigortadır, ancak konut sigortasına eşyalar dahil edilebilir. Sadece afet olmasına da gerek yok. Diyelim ki tatile çıkıyorsunuz, su bastı bir yerden gider tıkandı. Siz de unuttunuz alt katınıza zarar verdi. Alt katta da avizeler vardı, televizyonlar vardı. Eğer konut sigortası yaptırmazsanız siz o komşunuzun da masraflarını ödemek zorundasınız. Ya da suları açık bıraktınız sizin evinize de zarar geldi. Sizin parkeleriniz de kabarabilir, zarar görebilir. Bunlar için konut sigortası yaptırabiliyorsunuz. Mesela eşya sigortası yaptırabilirsiniz. Ev sizin değilse sadece kiracıysanız 150-200 liraya konut sigortası yaptırabiliyorsunuz. İçerisinde bina da olsun, 2+1 bir evimiz olsun. 200-250 liraya bina teminatını da halledebiliyorsunuz. Yıllık olarak baktığımızda bunlar hiçbir şey. Anahtarınızı unutup çilingir çağırırsanız, konut sigortanız da bu da var. Hayatınızı kolaylaştırıyor diyebiliriz. Hatta bir misafiriniz geldi kafasına bir raf düştü, çocuğu koşarken bir şeye çarptı bu gibi tatsız olaylarda bile başınıza gelebilecek zararı karşılayabiliyorsunuz. Sizde kalan bir misafirin eşyalarının çalınması durumunda o kişinin de zararını karşılayabiliyor.

“KENTTE SU HASARLARI ÇOK ALINIYOR”
Çanakkale’de en çok hangi problemlerle karşılaşıyorsunuz?
Kentte su hasarları çok alınıyor. Ya binalar patlıyor, ya bir şey oluyor, gider tıkanıyor. Üst kattan su geliyor, kağıt havlular atılınca borular tıkanıyor. Bunların önüne ufacık miktarlar ödeyerek geçilebiliyor. İnsanlar bunları bilse, bilinçlendirilse muhakkak yaptırırlar diye düşünüyorum. Sadece bilmediklerinden böyle oluyor diye düşünüyorum.

“MALİ MESULİYET SİGORTASIYLA KENDİLERİNİ GÜVENCE ALTINA ALABİLİRLER”
Mali Mesuliyet sigortası dediğimiz sigorta türünün işverenlere faydası nelerdir?
İşyeri sigortası da bir diğer önemli sigorta türü. SGKlı olarak çalıştığınızda mesai saatleri arasında başınıza gelecek olaylardan ötürü, işvereniniz de SGK’ya ciddi miktarlarda para ödemek zorunda kalıyor. Halbuki mali mesuliyet sigortasıyla beraber çok rahat bir şekilde 150-200 bin liralık teminatlar alarak kendilerini güvence altına alabilirler.  20 kişinin çalışmış olduğu bir şirkette 5 yılda muhakkak çalışanlar çeşitli olaylarla karşılaşacaktır. Bunların başına bir şey dahi gelmiş olsa işverenden çok ciddi rakamlar temin edilir. Bunun için önlem almakta çok çok yarar var.

Son olarak buradan Çanakkale halkına neler söylemek istersiniz?
Biz müşterilerimizle tek tek ilgilenerek, onların ihtiyaçlarını öncelikli tutarak elimizden gelen hizmetin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Sigorta konusunda A’dan Z’ye her şeyde en doğru adres olduğumuza inanıyoruz. Müşterilerimize yardım etmek için her zaman hazırız ve onların yanındayız. Önümüz Babalar Günü. Bence böyle özel bir günde insanlar babalarına sağlık sigortası hediye edebilir. Hem kalıcı hem yararlı hem de gerçekten en kalpten bir hediye olur. Tüm özel günlerde de sevdiklerimizi sigortalatarak onlara verdiğimiz değeri gösterebiliriz.
Özel Haber: Seda Atan
 
 


Etiketler; #Babalar Günü
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.