“Şehrin göbeğinde saklı bir cennet gibi bulunuyor”

Kervansaray Otel bünyesinde hizmet veren Saklıbahçe, Çanakkalelilerin son zamanda keşfettikleri en sakin ve huzurlu işletme olarak biliniyor.

1432
“Şehrin göbeğinde saklı bir cennet gibi bulunuyor”

 
115 yıllık tarihiyle Çanakkale’nin köklü otellerinden olan Kervansaray Otel, yeşil ve dingin arka bahçesinin kapılarını her türlü etkinliğe açarken, aynı zamanda şehir hayatının stresinden kurtulmak isteyenlere de ayrı bir nefes alma alanı sağlıyor. Kervansaray Otel’in yetkili isimlerinden Ataman Özer, gazetemize özel olarak yaptığı açıklamalarda, “Otelimiz 115 yıllık tarihi bir Osmanlı konağı. Burası çok ayrı bir değer. Bahçemiz de kafemiz de onun bir uzantısı. Otel olarak ise yaklaşık 45-50 seneden beri Çanakkale merkezde aktif olarak çalışıyor. Saklıbahçe ise, yerli ve yabancı turistlerin yıllardır gözdesi haline gelmiş, güvenilir, saygın bir otelin bir işletmesi diyebiliriz. Burası tarihi bir konak olduğu için şehrin merkezinde göbeğinde saklı bir cennet gibi bulunuyor” dedi.
“FARKLI ŞEKİLDE DİZAYNLAR DÜŞÜNÜYORUZ”
Kervansaray Otel’in yetkili isimlerinden Ataman Özer, yaptığı açıklamada Saklıbahçe’yi şu sözlerle anlattı: “Saklıbahçe Otel bünyesinde bir seneden beri aktif durumda bulunuyor. Daha öncesinde bahçeydi. Herhangi bir şekilde işletilmiyordu. Bir seneden beri cafe-restoran şeklinde işletiliyor. Son 3-4 aydan beri bahçemizin üst tarafı kapatıldı. Yeni bir dizayn sağlandı. Daha da farklı şekilde dizaynlar düşünüyoruz. Hem otel müşterileri, hem dışarıdan müşteriler bize geliyor. Etkinlikler yapılıyor. Şu anda bahçemizde ve kafemizde sanatsal etkinlikler var. Sergiler, etkinlikler, sanatsal faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Menümüz çay-kahveden tutun sıcak-soğuk, aperatif, gözleme, pizza, dürüm şeklinde ürünlerden oluşuyor. Aynı zamanda aperatif tarz ve tatlılar gibi menüler de bulunuyor”
“OTELİMİZ 115 YILLIK TARİHİ BİR DEĞER, SAKLIBAHÇE DE ONUN UZANTISI”
Özer, Kervansaray Otelin çok önemli bir geçmişi olduğundan da bahsederek, “Otelimiz 115 yıllık tarihi bir Osmanlı konağı. Burası çok ayrı bir değer. Bahçemiz de kafemiz de onun bir uzantısı. Otel olarak ise yaklaşık 45-50 seneden beri Çanakkale merkezde aktif olarak çalışıyor. Saklıbahçe ise, yerli ve yabancı turistlerin yıllardır gözdesi haline gelmiş, güvenilir, saygın bir otelin bir işletmesi diyebiliriz. Burayı arkadaş tavsiyesiyle, eş dost tavsiyesiyle keşfediyorlar. Çok çok aktif değiliz ama etkinliklere gelenler, tur rehberleri, daha önceden bizi bilenler gibi referanslar birleşince ortaya bambaşka bir şey çıkıyor. Burası da tarihi bir konak olduğu için şehrin merkezinde göbeğinde saklı bir cennet gibi bulunuyoruz” dedi.
“MEZUNİYET BALOLARI OLACAK”
Faaliyetlerimizi daha da genişleterek farklı aktiviteler düşünmekteyiz diyen Özer,  “Mesela mezuniyet baloları bahçemizde olacak. Biz açık görüşlüyüz. Yeniliklere ve çağdaşlıklara açığız. Burayı sadece otel müşterisi kullanmıyor. Halkımız da kullanıyor. O yüzden onların fikirleri doğrultusunda da hareket edeceğiz. Burası hem huzuruyla hem de sakinliğiyle insanları çekiyor. Turistlerin de tarihsel ve doğayı daha fazla içeren yerlere ilgisi var” şeklinde konuştu.
“SÖZ İSTEME GİBİ ETKİNLİKLER BİLE YAPILIYOR”
Saklı Bahçe’nin yetkili isimlerinden Gamze Bilmedi ise yaptığı açıklamada, “Bir seneye yakındır burada görev alıyorum. Burada hem yemekler, hem etkinlikler yapılabilen bir yer haline geldik. Hem de söz-isteme gibi etkinlikler yapılıyor. Burası yeni yen keşfediliyor. Buranın sessizliği güzel, değişik ve huzur verici bir yer. Fiyatlarımız da çok uygun. Oteldekilerin ve otel dışındakilerin de ilgisini çekiyoruz” dedi.
Özel Haber: Seda Atan
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.