Reklam

'BU İHANETİ ÇANAKKALE HALKI UNUTMAYACAKTIR': CHP Önder’e yardım eden hainin peşinde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Metin Ümit Ural CHP İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte İl Binası’nda seçimler ve Nejat Önder’in AK Parti’ye geçmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

1337
'BU İHANETİ ÇANAKKALE HALKI UNUTMAYACAKTIR': CHP Önder’e yardım eden hainin peşinde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Metin ümit Ural CHP İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte İl Binası’nda seçimler ve Nejat Önder’in AK Parti’ye geçmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Partinin kurallarına aykırı bir şekilde mecliste aday olduğunu açıklayan ve AK Parti’ye geçen Nejat Önder’e sert çıkarak, “Cumhuriyet Halk Partisinin İlke ve etik değerlerinde hizmet etmek için makam ve koltuğa ihtiyaç yoktur. İlkeli ve ahlak sahibi olmak yeterlidir. Burada üzerinde durulması gereken, defalarca partimizin ilçe başkanlığı ve bir dönem il başkalığını yapmış bir kişiliğin grup kararının üzerinden 24 saat geçmeden siyasi etiğe, insanlığa ve de sosyal demokrat değerlere uymayan ihanetidir. Bu yapılan partimize, Çanakkale halkına ve kendisine oy veren seçmenin iradesine ihanettir. Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır. Çünkü bizim inancımıza göre makamlar gelir geçer, kalıcı olan insanlık onurudur.  Gerek dünya gerek Ülkemizin tarihi siyasi ihanetlerin örnekleriyle doludur. Bu ihanetleri yapanların hepsi tarihin çöplüğünde yerlerini almışlardır. Nejat Önder AKP’nin ülkemize getirdiği çürümüş ve kaypak siyasetin bir sonucudur. Önder makam için, rant için tüm değerlerin yok edildiği, pazarlık aracı haline dönüştürüldüğü AKP Siyasetinin kirli bir örneğidir” dedi. CHP’nin İl Genel Meclisi Başkanlığı’nı kaybetmesine sebep olan ve gizli bir şekilde Önder’i destekleyen isme de işaret eden Ural, “17 arkadaşımızdan bir arkadaş daha Nejat Önder’in seçilmesine destek olmuştur. Bu arkadaşımız çıkacaktır gurur ve onuru varsa istifa ederek ayrılacaktır o, ya da bundan sonraki süreçte kendi özeleştirisini yaparak örgütüne teslim olacaktır. Örgüt de gerekeni yapacaktır” diye konuştu.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Genel Meclisi Grubu olarak 05.04.2021 tarihinde toplanmış ve İl Genel Meclis üyemiz Sayın Nihat Öner, İl Genel Meclis Başkanı adayı olarak grup kararı ile belirlenmiştir. Tüm partililerimizin bildiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğü alınan grup kararlarına uymayı gerektirir. Buna rağmen 06.04.2021 tarihinde yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde partimizin başkan adayı olarak Sayın Nihat Öner demokratik bir seçim sonucunda grup kararı ile belirlenmiş olmasına rağmen beklenmedik bir şekilde Nejat Önder son dakikada başkanlık adaylığını açıklamış, AKP - MHP ve 1 CHP Üyesinin oylarıyla İGM Başkanı seçilmiştir. Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; partimizin grup kararına uyan tüm İl Genel Meclis üyelerimize ve 2 yıldan beri İl Genel Meclis Başkanlığı görevini sürdüren Sayın Sadık Göğüsgeren’e hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.  İl Genel Meclis Üyelerimizin bundan sonraki 3 yıl içinde görevlerini başarıyla sürdüreceklerine ve Çanakkale halkına en üst düzeyde hizmetlerine devam ettireceklerine olan inancımız tamdır” dedi.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural yaptığı açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisinin İlke ve etik değerlerinde hizmet etmek için makam ve koltuğa ihtiyaç yoktur. İlkeli ve ahlak sahibi olmak yeterlidir. Burada üzerinde durulması gereken, defalarca partimizin ilçe başkanlığı ve bir dönem il başkalığını yapmış bir kişiliğin grup kararının üzerinden 24 saat geçmeden siyasi etiğe, insanlığa ve de Sosyal Demokrat değerlere uymayan ihanetidir. Bu yapılan partimize, Çanakkale halkına ve kendisine oy veren seçmenin iradesine ihanettir. Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır. Çünkü bizim inancımıza göre makamlar gelir geçer, kalıcı olan insanlık onurudur.  Gerek dünya gerek Ülkemizin tarihi siyasi ihanetlerin örnekleriyle doludur. Bu ihanetleri yapanların hepsi tarihin çöplüğünde yerlerini almışlardır. Nejat Önder AKP’nin ülkemize getirdiği çürümüş ve kaypak siyasetin bir sonucudur. Nejat ÖNDER makam için, rant için tüm değerlerin yok edildiği, pazarlık aracı haline dönüştürüldüğü AKP Siyasetinin kirli bir örneğidir. Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; CHP Çanakkale İl Örgütü tüm üyeleri ile birlikte dimdik ayaktadır.  Bu ihanete prim vermeyecek ve iktidar yürüyüşünü her zamankinden daha kenetlenmiş bir şekilde devam ettirecektir” ifadelerini kullandı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Ural, “Meclis aritmetiği şu anda nasıl bir duruma geldi, siz nasıl bir yol izleyeceksiniz?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı: “İl Genel Meclisi Grubumuz çoğunluktaydı ve il genel meclisi başkanlığı bizdeydi. Dolayısıyla şu anda bu çoğunluk 17 üye ile var. Ama az önce söyledim şimdi tekrar söyleyeceğim 17 arkadaşımızdan bir arkadaş daha Nejat Önderin seçilmesine destek olmuştur. Bu arkadaşımız çıkacaktır gurur ve onuru varsa istifa ederek ayrılacaktır o, ya da bundan sonraki süreçte kendi özeleştirisini yaparak örgütüne teslim olacaktır. Örgüt de gerekeni yapacaktır. İl Genel Meclis Bakanımız olmasa da bütün komisyonlar bizim başkanlığımızda  yürüyecektir. Komisyon seçimlerinde olay aynı şekilde cereyan etmemiştir. Dolaysıyla elimizden gelen halkamız için, elimizden geleni il genel meclisinin mücadelesine vereceğiz. Hakikaten  burada da genel yönetimin uygulayacağı taktikler ortaya çıkarsa da bir araya gelerek alacağımız kararlarla her türlü kararı almayı biliriz.”

İbrahim Akın Kazancı

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.