“Asayiş sorunlarında Kent Konseyi çatı olmalı”

Çanakkale Kent Konseyi Bilgilendirme Genel Kurulu, Belediye Çalışanları Sosyal Tesisleri Ercan Adsız Salonu’nda gerçekleştirildi.

6380
“Asayiş sorunlarında Kent Konseyi çatı olmalı”

Bilgilendirme genel kurulu divanı Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri Ahmet Kale, Serap Dikenli ve Suat Özen’den oluştu. Genel kurulda Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve Divan Başkanı Ahmet Kale faaliyet raporu, Kent Konseyi Genel Sekreteri Yeliz Kaçarlar mali yapı hakkında bilgiler verdi. Faaliyet raporu sunumu ve mali yapı hakkında bilgilendirmenin ardından dilek ve temenni bölümüne geçildi. Bu bölümde Çanakkale Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu söz alarak, “Kentin farklı sorunları var. Asayiş sorunu var. Bu konuda Kent Konseyi’nin çatı olmasını, kamuoyunun bu korku durumundan çıkarılması yönünde ilgililerle temasa geçmesini ve öncülük etmesini istiyorum. Kent Konseyi olarak bizim vatandaşların duyduğu bu korkunun önüne geçmemiz lazım. Asayiş sorunları, kavga gürültü, ölümlerin dışında uyuşturucu kullanımıyla ilgili de uzmanları davet edelim lütfen, bununla ilgili bir çalışma ortamı oluşturalım” dedi.
 
“VATANDAŞIN DUYDUĞU KORKUNUN ÖNÜNE GEÇMEMİZ LAZIM”
Cevatpaşa Muhtarı Evren Kızoğlu yaptığı açıklamada, “Kentin farklı sorunları var. Asayiş sorunu var. Kent Konseyi kentin sorunlarıyla ilgili raporlar hazırlayıp belediye meclisinde birkaç örneklerini bulunduruyor. Döneminizdeki bu sorunlarla ilgili belediye meclisine bir rapor hazırlığı içinde misiniz? Kentte asayiş ile ilgili sorunlar var. Gündemimizi sıcak tutmaya çalışıyorum. Bu konuda kent konseyinin çatı olmasını, kamuoyunun bu korku durumundan çıkarılması yönünde ilgililerle temasa geçmesini ve öncülük etmesini istiyorum. Bu konuyla uğraşıyorum. Sosyal medyada da söylüyoruz.  Bir hukuksal mücadele nasıl yapılır? Bu konuda bilirkişiler var. Avukatlarımız var. Kanun maddeleri ile ilgili değişiklik yapması için siyasetçilerimiz var. Kent konseyi olarak bizim vatandaşların duyduğu bu korkunun önüne geçmemiz lazım. Asayiş sorunları, kavga gürültü, ölümlerin dışında uyuşturucu kullanımıyla ilgili de uzmanları davet edelim lütfen, bununla ilgili bir çalışma ortamı oluşturup ne yapılabiliri, ortak aklı orada sonuca erdirelim” diye konuştu.
Kent Konseyi yürütme kurulu divan başkanı Ahmet Kale ise faaliyet raporunu okudu.

Haber: Seda Atan
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.