Reklam

Çevre Federasyonu’ndan Üçpınarlar’a teşekkür plaketi

Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Çevre Eski Bakanı Hamdi Üçpınarlar’a Bakanlığı döneminde Çanakkale’ ye yaptığı çevre yatırımları ile ilgili teşekkür plaketi  verildi.

598
Çevre Federasyonu’ndan Üçpınarlar’a teşekkür plaketi

Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri  Federasyonu Çevre Eski Bakanı Hamdi Üçpınarlar’a Bakanlığı döneminde Çanakkale’ ye yaptığı çevre yatırımları ile ilgili teşekkür plaketi  verildi.

Tören Mehmet  ihsan Gençcan Çanakkale Savaşları Kütüphanesinde yapıldı. Coronavirüs tedbirleri nedeni ile plaket törenine sadece Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri katıldı. Plaket töreni için Mehmet  ihsan Gençcan Çanakkale Savaşları Kütüphanesine  gelen Çevre eski Bakanı Hamdi Üçpınarlar Coronavirüs nedeni ile tedbirlere de dikkat ederek yönetim kurulu üyeleri ile tanıştı. Törenin açılış konuşmasını yapan Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu Başkanı Bünyamin Nami Tonka “Demokrasinin temeli çok partili hayata geçiştir. Demokrat Parti, Adalet partisi daha sonra Doğruyol Partisi. Bu jenerasyon, sıcaklıkları ve herkesi kucaklayan politikalarıyla bir siyasi harekettir. 91 seçimlerinde 4-0 gibi Çanakkale’ de belki bundan sonraki süreçte görülemeyecek bir sonuç çıkmış bu sonucun çıkmasında da  de çevre eski bakanımız Hamdi Üçpınarlar’ın büyük katkısı oldu. Hamdi Üçpınarlar kit komisyonu başkanlığı da yaptı. Üçpınarlar Çevre Bakanlığı yaptığı dönem içerisinde de Çanakkale’ ye çok büyük hizmetleri oldu. Çanakkale’ de kendisinden ne isteniyorsa, hangi daireden ne isteniyorsa bu istekler ya anında oluyordu yada en geç 24 saat içinde yerine getiriliyordu. Şimdiki dönemde böyle bir hizmeti görme konusunda sıkıntıları görüyor ve hissediyoruz. Hamdi Üçpınarlar’ ın bakanlığı döneminde mükemmel işlerin yapıldığına da şahit olduk. Çanakkale’ de çok çok güzel çalışmaların mimarı bir siyasi hareketin temsilcisi olarak ta Hamdi Üçpınarlar Çanakkale’de yaşıyor bizimle birlikte her zaman. Biz Çanakkale Çevre ve Doğa Dernekleri Federasyonu olarak ve ben Federasyon Başkanı olarak ifade etmeliyim ki o bizim abimizdir. Çanakkale’ nin insanına dokunan bir yapıya sahiptir. Çanakkale insanının üzerinde eli olan bir isimdir. Bugün onun bu hizmetlerini Çanakkaleliler tarafından aradan uzun yıllar geçmesine rağmen takdir edilmesinin bir nişanesi olarak ben ve yönetim kurulu arkadaşlarımın adına bu plaketi kendilerine sunuyorum” dedi.

“SİYASETİ BIRAKTIKTAN 20 SENE SONRA VERİLEN BU PLAKET ÇOK ONUR VERİCİ”
Tonka konuşmasının ardından  teşekkür plaketini Çevre eski Bakanı Hamdi Üçpınarlar’a verdi. Hamdi Üçpınarlar plaketi almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ve duygulandığını ifade ederek   “Şu anda çok hassas bir an yaşıyorum ve çok duygusal bir pozisyondayım. Benim aktif siyaseti bırakalı tam 20 sene oldu. Ama bu zaman zarfında ben Çanakkale'yi unutmadım  Çanakkaleliler de beni unutmadı. Çünkü 91’ de Milletvekili seçimlerinde şu ifadeyi kullanmıştım” Eğer ben buradan milletvekili olursam ömrünün sonuna kadar sizlere abilik yapacak, ve bir dost olarak kalacak bir arkadaşınızı seçeceksiniz” demiştim Hatta şu lafı kullanmıştım “ Yaz aylarında, Antalya'da şuralarda buralarda tatil yapan değil, kış aylarında Uludağ'da İsviçre dağlarında kayak yapan biri değil  sizinle beraber haşır neşir olan sizinle beraber aynı havayı tenefüs eden bir milletvekili seçeceksiniz” demiştim. Bu sözü  91 yılında verdim ve bugün  2020 yılındayız. Halen verdiğim bu sözü tutuyorum. Her yaz buraya gelip dostlarımı ziyaret etmek suretiyle yine de Çanakkale için yapılabilecek olan bir şey varsa orada da bir gayreti içerisinde oluyorum. Çünkü sadece Milletvekili olarak hizmet edilmez her alanda hizmet etme imkanımız vardır. Biz birikimlerimizi tecrübelerimize bizden sonra gelen genç kardeşlerimizi aktarmak üzere görev yapıyoruz. Ben her dönem gelen milletvekili arkadaşlarıma yine Meclis'te Tebrik ediyorum ve kendilerine Çanakkale ile ilgili hangi konu olursa olsun yardıma hazır olduğumu ifade ediyorum. Görebildiğim kadarı ile Türkiye'nin en büyük eksiklerinden bir tanesi tecrübe sahibi olmuş, Liyakat sahibi olmuş olan arkadaşlarımızdan maalesef istifade edilemiyor. Bunu yapmamız lazım. Yani her yeni gelen, eskiyi  tu ka ka olarak göstermek suretiyle kendime ön plana çıkartmaya çalışıyor. Halbu ki  bunun tam tersi yapılmalı. Eski hizmetler unutulmamalı ve onlardan ders çıkarmak suretiyle yeni daha aktif siyaset yapılmalı. Burada arkadaşlarımızın bana gösterdiği teveccüh gerçekten beni çok duygulandırdı. Ama ben her zaman söylerim yine söylüyorum ben sadece ve sadece görevini yapmaya çalıştım. Demek ki görevimi iyi yapmışım. Ve 20 yıl sonra da olsa arkadaşlarım beni böyle bir mükafat diyeceğim İnsanların hayatında yaşaması gereken durumla böyle bir plakete laik görülmem benim için çok önemli. O nedenle hem hepsine teşekkür ediyorum çok mutluyu şu an tekrar söylüyorum, demek ki hizmet eden biriymişim ve hizmetlerim ile iz bırakabilmişim. Çok teşekkür ediyorum” dedi.
 
Ogün İnal
 

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.