Reklam
Reklam

Kılıçdaroğlu’dan 65 yaş üstü vatandaşlara hassasiyet talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle aralarında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ında bulunduğu Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Edirne, Kırşehir ve Sinop Belediye Başkanları ile Corona Virüs ile mücadele kapsamında toplantı yaptı.

164
Kılıçdaroğlu’dan 65 yaş üstü vatandaşlara hassasiyet talimatı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle aralarında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ında bulunduğu Ardahan, Artvin, Bilecik, Bolu, Burdur, Edirne, Kırşehir ve Sinop Belediye Başkanları ile Corona Virüs ile mücadele kapsamında toplantı yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 65 yaş ve sütüne getirilen sokağa çıkma yasağından sonra bu yaş grubundaki vatandaşların kendilerini yalnız hissetmemesi ve ihtiyaçlarının karşılanması noktasında başkanları harekete geçmeye çağırdı. 65 yaş üstü vatandaşların adreslerini belediye başkanlarıyla paylaşarak bu vatandaşlara hassasiyet gösterilmesine ilişkin talimat veren Kılıçdaroğlu vatandaşlarla doğrudan temas kurma imkanının önemine değindi. Bu süreçte ihtiyaç sahiplerine katkı yapılmasının büyük önem taşıdığını kaydeden Kılıçdaroğlu, büyükşehir belediye başkanlarının da böyle bir çalışması olduğunu dile getirirken, tüm CHP’li belediyelerin bu konuda hassas olmasını vurguladı.

COVİD-19 ile mücadele kapsamında yaptığı toplantıda, bütün belediye başkanlarının sorumluluklarının bilincinde olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Pek çok karar açıklanmadan kararları kendiniz aldınız, uygulamaya koydunuz. Salgınla mücadele konusunda bütün duyarlılıklarınızı, hem kamuoyuna hem bulunduğunuz beldede vatandaşlara ilettiniz. Bu bizim açımızdan son derece duyarlı bir davranış” dedi.

“İÇİŞLERİ BAKANLIĞI İLE GÖRÜŞTÜK”
Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında, “Zaman zaman merkezi yönetim ile yerel yönetim arasında sorunlar meydana geldiği belirtiliyor. Bugün arkadaşlarım Seyit Bey ve Bülent Bey, İçişleri Bakanlığı ile görüştü. Bir genelge çıkardıklarını ve koordinasyonun ve işbirliğinin önemini de bu genelgede vurguladıklarını söylediler. Temel hedeflerimizden biri şudur; ne kadar güzel hizmet yapmaya çalışırsak çalışalım bu bir kaynak sorunudur. Bu konuda da gerek kamuoyuna yaptığımı açıklamalar gerekse özel temaslar sonucu, belediyelere gelen kaynakların kesintiye uğramaması çok önemliydi. Sonuçta bu mücadele süreci içerisinde insanların hayatını kurtarmak, insanların daha sağlıklı bir süreç içerisinde yaşamalarını sağlamak gibi bir görev üstlendiniz. İnsanların evlerinde daha rahat yaşamlarını sürdürmeleri önemliydi. Belediye Başkanları olarak sizler elinizden geleni yaptınız. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“AKILLI SAYAÇTAKİ YEDEK SUYU 10 TONA ÇIKARDIK”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da virüs salgınına ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gökhan, “Dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor. Belediye binamızda, sokaklarda, duraklarda, otobüslerde, dolmuşlarda hatta vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bazı kamu kuruluşlarına da destek veriyoruz” dedi. İlk olarak gündeme gelen en önemli konunun “belediyeler tarafından suların kesilmemesi” olduğunu hatırlatarak, “Biz zaten evlerde eskiden beri su kesmiyorduk. Su bir insan hakkıdır diye. Bundan sonra işyerlerinin de sularını kesmiyoruz. Kesmiş olduklarımızı da açıyoruz. Bizim akıllı sayaçlarda 1 ton yedek suyumuz vardı. Onu 10 tona çıkardık. Vatandaş uğraşmasın diye mobil tahsilat aracını hizmete soktuk” ifadelerine yer verdi.

Dilvin Altıkardeş

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.