Reklam

KOŞAL CHP’DEN İSTİFA ETTİ  “Kimsenin adamı değilim, olmayacağım”

Eceabat İlçesinde CHP’li Belediye Meclis Üyesi Timur Koşal partisinden istifa etti. Koşal, sosyal medyadan yaptığı açıklamada istifa gerekçelerini açıklayıp başka partiye geçmeyeceğini bağımsız üye olarak görevine devam edeceğini bildirdi.

438
KOŞAL CHP’DEN İSTİFA ETTİ  “Kimsenin adamı değilim, olmayacağım”


 
Eceabat İlçesinde CHP’li Belediye Meclis Üyesi Timur Koşal partisinden istifa etti. Koşal, sosyal medyadan yaptığı açıklamada istifa gerekçelerini açıklayıp başka partiye geçmeyeceğini bağımsız üye olarak görevine devam edeceğini bildirdi.
 
Timur Koşal açıklamasında, “Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir üyesi olarak bugüne kadar verilen ve üstlendiğim bütün görevleri liyakatla yerine getirdim. Partimin ideolojisi ve ülkemin yararına çalışmalarda en ufak bir şahsi çıkar, makam, mevki düşünmeksizin çalıştım. Ancak; parti içinde küçük hesaplarla makam, mevki, ikbal peşinde olunmasından, parti ideolojisi yerine çıkar ilişkileri peşinde koşulmasından, kişilerin bizden ve bizden değil şeklinde ayrıştırlmasından, aslı astarı olmayan dedikodular üretilmesinden uzun zamandır rahatsızlık duymaktaydım” ifadelerine yer verdi.
 
Açıklamasının devamında ise şu ifadeler yer aldı: “Atatürkçü, demokratik, sosyal ve insancıl yapıma ters düşen davranışlara tepkisiz kalmam söz konusu olmadığı gibi, bu kısır ilişki ve çatışmalar nedeniyle partime, bu şekilde Eceabat'ıma ve ülkeme yararlı olamayacağım düşüncesiyle CHP Eceabat İlçe Başkanlığı bünyesindeki üyeliğinden 15 Kasım 2019 tarihinde istifa ettim. Delege seçimleri sonuçlanıncaya kadar bu durumu açıklamadım. Bundan sonraki süreçte, başka bir parti bünyesinde yer almam söz konusu olmadığı gibi, iddia edildiği gibi kimsenin adamı olmadım, olmayacağım. Eceabat halkının oyları ile seçildiğim Eceabat Belediyesi Meclis Üyeliği'ne bağımsız olarak devam edeceğim. Yanlış ve Eceabat halkının yararına olmayan hiçbir karara imza atmayacağım gibi, Eceabatlının yararına olan her kararı da sonuna kadar savunacağım. Bugüne kadar Eceabatlıları siyasi görüşlerine göre ayrıştırmadığım gibi yine bu görüşlerim doğrultusunda hizmet edeceğim. Haklı taleplerini her platforma taşıyacak, haksızlıklara karşı hiçbir zümre ve topluluğun etkisi altında kalmaksızın yerine getirmek için gayret edeceğim. Eceabat'ın gelişmesine katkı sağlayacak her çalışmanın içinde yer alacağım gibi, desteklenmesi gereken konulara da kayıtsız kalmayacağım. Bilgim ve tecrübelerim kendi kendime karar verecek, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilecek seviyededir. Üye olduğum ilk günden bugüne kadar benden desteklerini esirgemeyen, beni seven ve sayan Milletvekillerim Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Bülent Öz, Ahmet Küçük, Serdar Soydan ve Belediye Başkanlarım Ülgür Gökhan, Mustafa Özacar, Cengiz Balkan, Hakan Can Yılmaz, Birol Aslan, Mesut Bayram, Mert Uygun, Erdal Doğan, Metin Semerci, Necati Kopça'ya ayrıca il yöneticilerime, İlçe Başkanlarıma teşekkür eder sevgi ve saygılarımı sunarım.”
 
Altuğ Acer

Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.