Reklam
Reklam

 “Çözüm beklerken, rencide ediliyor” 

Kasım ayı belediye meclisinde İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt’un sessiz boru konusuyla ilgili söz alamadığı iddiaları ile belediye personelinin ücretsiz biniş hakkı konularında başlayan tartışmalar kentin gündemini meşgul etmeye devam ediyor.

393
 “Çözüm beklerken, rencide ediliyor” 

 

Kasım ayı belediye meclisinde İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt’un sessiz boru konusuyla ilgili söz alamadığı iddiaları ile belediye personelinin ücretsiz biniş hakkı konularında başlayan tartışmalar kentin gündemini meşgul etmeye devam ediyor.
İYİ Partili Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt’a mecliste Başkan Ülgür Gökhan tarafından söz verilmediği iddialarına Başkan Gökhan gazetemiz aracılığıyla cevap vermiş ve konunun ittifaka bağlanmasından da duyduğu rahatsızlığı vurgulayarak, “Söz kesme falan yoktur” açıklamalarında bulunmuştu.  CHP İl Yönetiminden de gelen meclisin ticari işler için kullanılmaması uyarısının ardından İYİ Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yeni bir açıklama yaptı. Başkan Gökhan’ın eleştiriye açık olmadığını belirten Yıldızlar, “Hatayı yapan sırf bizden diye susamayız, çözüm beklerken rencide ediliyor dedi.

Başkan Yıldızlar yaptığı açıklamada, “İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi genel seçimlerde Saadet Partisi ve İYİ Parti bünyesinde Demokrat Parti ile beraber Millet İttifakı kurmuştur. Yerel seçimlerde İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi millet ittifakına devam etmiş, her iki partinin il ve ilçe teşkilatları uyum içerisinde çalışarak, ilçelerin çoğunluğunda belediyeleri kazanmıştır. Çanakkale Merkez belediyesinde ise, Türkiye rekoru kırarak millet ittifakının adayı kazanmıştır. 25 senedir iktidarın elinde olan büyük şehirlerin kazanılması, bu birlikteliğin milletimiz nezdinde ne kadar karşılık bulduğunu göstermektedir. Bu noktada İYİ Parti ailesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı ve örgütlerine, ilçe başkan ve örgütlerine, belediye başkan ve meclis üyelerine özverili çalışmalarını hoşgörü ile taçlandırmalarından dolayı teşekkür ederiz. Aynı tutum, davranış ve hoşgörüyü Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Bey’den de beklemek en doğal hakkımızdır” dedi.

“HATAYI YAPAN SIRF BİZDEN DİYE SUSAMAYIZ”
“5 Kasım’da yapmış olduğumuz basın toplantısında Genel İdare Kurulu Üyemiz ve Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Sayın Rıdvan Uz bu konuda ittifakımızın birçok yerde faydalı iş birlikleri ile sürdüğünü belirtmiştir” diyen Yıldızlar, “Üç yüzü aşan vergi, FETÖ’nün beslenip büyütülmesi ve yerel basının mevcut durumu hakkında ki eleştirileri ile de AK Parti’ye karşı eleştirilerini dile getirmiştir. Değerli Çanakkaleli hemşehrilerim, biz İYİ Parti olarak hatayı yapan sırf bizden diye susamayız. Bizim millete karşı olan görevimiz budur. Ama görüyoruz ki Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan’ın eleştiriye olan tahammülsüzlüğü devam etmektedir. Bir önceki basın toplantısında da, hatta belediye meclisi toplantısında da söylediğimiz gibi, bizler teşekkür beklerdik. Yaptığımız uyarıların dikkate alınacağını duymak, bunlar ile ilgili hep birlikte bir çözüm üretmek için bizi davet etmelerini beklerdik. Fakat maalesef ki karşılığında aldığımız cevaplar bizi rencide etmeye devam etmektedir. Belediye Başkanı Sayın Gökhan’ın söz verdiği halde, belediye meclis üyemiz Burak Kunt’un kamuoyunu yanlış bilgilendirdiği ile ilgili beyana tek bir cümle ile cevap vermek istiyorum: Ton Tv’nin canlı yayını ikinci oturum 12. Dakika 55. saniyesini izlediğiniz de göreceğiniz üzere, belediye meclis üyemiz Burak Kunt’un söz istemesi üzerine, “Hayır söz vermiyorum, ben cevap verdim” diyerek Sayın Başkan söz vermemiştir. İnşaat mühendisi, makine mühendisi, jeoloji mühendisi, müteahhit, harita mühendisi, hekim, avukat, esnaf, turizmci, eğitimci, iş insanları. Bu saydıklarım şu anda Çanakkale Belediye Meclisini oluşturan 31 belediye meclis üyesinin meslekleri. Neredeyse tamamı müteşebbis. Aynı zamanda Çanakkale ekonomisini de oluşturan mesleklerin büyük bir çoğunluğudur. Belediye meclis üyemizin itirazlarını ve eleştirilerini çamur at izi kalsın mantığı ile ticari kaygı olduğu iddialarına istinaden: bir meclis üyesinin kendi konusu ile ilgili bir uyarısı, bir eleştirisinden daha doğal ne olabilir? En iyi bildikleri konularda sizi eleştirmeyecekler, yeni projeler sunmayacaklar ise bu belediye meclis üyelerini niye seçtik? Şayet bir ticari kaygı aramamız gerekiyor ise alınan bu kararın kimlere fayda sağladığını araştırmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yaptığınız açıklamada ki bu tabirin sizlere ve demokrasi anlayışınıza hiç yakışmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“YASAL DEĞİL, DEMİYORUZ. ÇANAKKALE HALKINI DÜŞÜNMÜYORSUNUZ DİYORUZ”
Yıldızlar devamında da, “Son olarak toplu taşıma ile ilgili olarak bir kez daha şu cümleleri sarf etmek isterim. İYİ Parti’nin Çanakkale Belediyesi’nin emekçi personelinin toplu taşımayı ücretsiz kullanma hakları ile ilgili bir itirazı yoktur. İptal talebimiz asla ve asla yoktur. Konuyu bu noktaya taşımak isteyenleri şiddetle kınıyoruz. Talebimizi bir kez daha yüksek sesle dile getirmek istiyorum. Çanakkale Belediyesi personelinin servis hizmet bedeli olan 1 milyon 300 bin Türk lirasını kooperatife veya personeline öder ise, Çanakkale halkı toplu taşımayı daha ucuza kullanacaktır. Sürekli “Sayıştay tarafından incelendik, bu yasaldır” gibi cevaplar ile vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışmayınız. Usulsüz iş yapıyorsunuz demiyoruz. Yasal değil, demiyoruz. Çanakkale halkını düşünmüyorsunuz diyoruz. Belediyenin bütçesine hiçbir yük getirmiyoruz diye övünüyorsunuz ama öğrencilerimizin harçlığına, emeklimizin üç aylığına, işçimizin asgari ücretine getirdiğiniz yükten bahsetmiyorsunuz. Değerli Çanakkaleliler. Millet ittifakı milletin isteği ile oluşmuş bir ittifaktır. Bu ittifak millet istediği sürece devam edecektir. İYİ Parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi tüzel kişiliği ve teşkilatları ile çalışmalarımız büyük bir uyum ile devam etmektedir. Amacımız, gayemiz, tek hedefimiz millettir. Milletin faydası için verdiğimiz uğraşlar karşısında aldığımız tepkiler üzücüdür. İttifakın özüne ters düşmektedir. Eleştiriye açık olmak, eleştiriler sonrasında yapıcı olmak gereklidir. İYİ Parti olarak düşüncemizin ve icraatlarımızın merkezi millettir. O sebep ile milletin faydasına olacak her konuda İYİ Parti olarak mücadelemizi sürdüreceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Yorum Ekle
İsim
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.